19.2.2022

Prehra v liptovskom derby

V sobotu 19. februára 2022 odohral Ružomberok v Poprade 21. kolo Fortuna ligy s Tatranom Liptovský Mikuláš.
3:2 (0:2)
NTC Poprad
21. kolo, 15:00
MFK Tatran Liptovský Mikuláš vs MFK Ružomberok

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Kotora (35. A. Krčík), Šindelář, Nagy, Pavúk – Gerát, Bielák (46. Bartoš) – Pinte (58. Švec), Staš, Káčerík (46. Laura) – Voško (89. Václavik)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Lichý, Kochan – Boďa (67. Bobček), Domonkos (85. Gerec), Regáli – Rymarenko

Góly: 64. Bartoš, 66. a 76. Staš (obidva z 11m) – 4. Boďa, 31. Kochan (z 11m)

Žlté karty: 30. Pavúk, 47. Staš, 51. Pinte, 69. Bartoš, 90.+4 Sváček – 65. Madleňák, 75. Luka, 88. Regáli, 90.+3 Krajčírik

Rozhodovali: Dohál – Roszbeck, Kuba

Diváci: 388

Liptovské derby malo žiaľ smutný úvod, keď sme si minútou ticha uctili bývalého trénera brankárov obidvoch klubov Milana Penksu, ktorý nás nečakane opustil v predvečer vzájomného duelu. Už v prvej minúte mal obrovskú šancu Voško. Domáci futbalista sa rútil sám na bránu, lenže Krajčírik vyrazil jeho strelu. Po štyroch minútach Kochan poslal loptu pred bližšiu žrď a Boďa upratal loptu do siete – 0:1. Následne Liptovský Mikuláš pohrozil dvomi nepríjemnými priamymi kopmi, no ružomberská defenzíva ustála náročné súboje vo svojej šestnástke. V 17. minúte si Regáli nabehol do šance, keď preloboval domáceho gólmana, no lopta zapadla tesne vedľa brány. Po trinástich minútach vybojovali Ružomberčania pokutový kop a z bieleho bodu bez problémov skóroval Kochan – 2:0. Vzápätí mal šancu na kontaktný gól Voško, lenže minul bránu. V 40. minúte Fabiš vystrelil z priameho kopu k bližšej žrdi, no Sváček bol na mieste. Po štyroch minútach Boďa poslal hlavou Fabišov center len tesne vedľa.

V 64. minúte Krajčírik vyrazil Švecovu strelu pred nabiehajúceho Bartoša a ten znížil na 1:2. Už po minúte získali domáci pokutový kop, ktorý premenil Staš a vyrovnal na 2:2. V 76. minúte bol Laura faulovaný v šestnástke hostí, Staš skóroval aj z druhej jedenástky v stretnutí a dokonal obrat na 3:2. V 84. minúte si Regáli vymenil loptu s Lichým, lenže zoči-voči brankárovi namieril vedľa. Po štyroch minútach na opačnej strane Bartoš taktiež vo veľkej šanci vystrelil tesne nad brvno. Na výsledku sa už nič nezmenilo a tak Ružomberok zaznamenal tretiu prehru v aktuálnom ročníku. Ďakujeme za podporu nášmu fanklubu Concordia 1906, ktorý sme žiaľ tentokrát nepotešili.

Zostrih najdôležitejších momentov si môžete pozrieť TU.