29.4.2023

Prvá prehra v nadstavbe + VIDEO

V sobotu 29. apríla 2023 odohral Ružomberok v Zlatých Moravciach siedme kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy.
1:0 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
Nadstavba, 18:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: P. Lukáč – Suľa, Šuvalija, Toml, Čonka – Múdry, Demitra (56. Almeida), Mondek, Pinte, Duga (27. Brenkus) – Čerepkai (86. Ikugar)

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Malý, Mojžiš (63. Mrva), Selecký – Zsigmund – Šefčík (74. Macejko), Gerec (59. Chrien), Domonkos, Tučný (59. Boďa) – Bobček

Gól: 71. Čerepkai

Žlté karty: 21. Čonka, 72. Chropovský, 85. Mondek - 76. Macejko, 90. Bobček

Rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Halíček

Diváci: 1003

Prvú výraznejšiu šancu mali hostia v 18. minúte, kedy Selecký našiel centrom z ľavého krídla Tučného, no ružomberskému futbalistovi v dobrej pozícii nevyšlo zakončenie podľa predstáv. Vzápätí na opačnej strane Čerepkai znepríjemnil život rozohrávajúcemu Frühwaldovi, ktorý napokon ustál situáciu. Domácim aj neskôr takmer vyšlo napádanie domácej rozohrávky, keď Pinte uchmatol loptu Malému a už sa zdalo, že pôjde sám na bránu, no Malý v poslednej chvíli napravil svoje zaváhanie úspešným defenzívnym zákrokom. V 45. minúte Domonkos odcentroval z ľavej strany k bližšej žrdi, odkiaľ Gerec hlavičkoval mimo brány. Po minúte zahrávali Liptáci priamy kop. Selecký neposielal center do šestnástky, ale zvolil prihrávku na Šefčíka, ktorý prudko vypálil z veľkej vzdialenosti a Lukáč vyrazil jeho strelu. V samom závere polčasu Fabiš v páde mieril nad brvno.

V 50. minúte Šefčík vystrelil z mierneho uhla k bližšej žrdi, kde bol pripravený Lukáč a chytil strelu. O osem minút sa Gerec ocitol v šanci, lenže jeho zakončenie vyrazil domáci gólman. Aktívna hra hostí pokračovala a v 66. minúte Zsigmund spoza veľkého vápna tesne minul bližšiu žrď. Napriek ružomberskej ofenzíve sa však po piatich minútach tešili z gólu Zlaté Moravce, keď z rýchleho protiútoku skóroval Čerepkai – 1:0. V 79. minúte Čerepkai vypálil spoza šestnástky a jeho zakončenie vyrazil Frühwald. Následne opäť prevzali iniciatívu Ružomberčania, lenže nenachádzali recept na domácu defenzívu.V závere Selecký našiel centrom z rohového kopu Bobčeka, ktorého hlavičku chytil Lukáč. Duel sa skončil prvou ružomberskou prehrou v nadstavbe 0:1, no keďže Michalovce prehrali v Skalici 2:3, po tomto kole je isté, že Ruža obsadí konečné siedme miesto. V prípade, ak víťaz Slovnaft Cupu skončí vo Fortuna lige v prvej trojke, bude táto pozícia znamenať účasť v baráži o miestenku v Európskej konferenčnej lige UEFA.