1.4.2023

Remíza v Michalovciach + VIDEO

V sobotu 1. apríla 2023 odohral Ružomberok v Michalovciach tretie kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy.
2:2 (0:0)
Mestský futbalový štadión, Michalovce
Nadstavba, 15:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Magda, Marjanovič, Ranko, Volanakis – Qose (85. Slebodník), Njie (76. Begala), Kanu (85. Vaško) – Žofčák (46. Jánošík), Marcin, Adekunle (76. Krivokapić)

MFK Ružomberok: Frühwald – Mojžiš, Maslo, Madleňák – Selecký, Domonkos (64. Luterán), Chrien, Zsigmund, Gerec (82. Macejko) – Bobček (90.+2 Kelemen), Boďa (64. Šefčík)

Góly: 60. a 90.+3 Jánošík – 65. a 69. Šefčík

Žltá karta: 12. Kanu

Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Halíček

Diváci: 448

V 3. minúte Frühwald vyrazil Marcinovu strelu z uhla. Po troch minútach sa Kanu prekľučkoval k zakončeniu a následne vystrelil nad brvno. V 9. minúte Madleňák našiel centrom Boďu, no ružomberský útočník hlavičkoval nad brvno. Po štyroch minútach získali hostia priamy kop a Maslovu strelu z tejto štandardnej situácie zneškodnil Száraz. V 16. minúte Madleňák vypálil spoza šestnástky. Strelu nebezpečne tečoval brániaci hráč a Száraz ju vyrazil spod brvna. Po deviatich minútach Bobček šikovne vypálil pod brvno, ale aj jeho strelu vyrazil domáci gólman na rohový kop, po ktorom chytil Boďovu hlavičku. Po týchto momentoch prišiel na rad rýchly protiútok Michaloviec, no Qose v sľubnej šanci mieril nepresne.Následne sa dostali k zakončeniam spoza veľkého vápna Domonkos s Bobčekom, no ich pokusom chýbala väčšia razancia.V 43. minúte Frühwald chytil Žofčákovu strelu z ťažkého uhla. Bodku za prvým polčasom dal priamy kop hostí, kedy Száraz chytil Maslovu strelu.

V 60. minúte Jánošík nezaváhal vo veľkej šanci a otvoril skóre – 1:0. Po piatich minútach Madleňákovu strelu vyrazil Száraz pred striedajúceho Šefčíka, ktorý pohotovo vyrovnal na 1:1. Vzápätí odpovedali Michalovce nebezpečným rohovým kopom, po ktorom vyrazil loptu Frühwald. V 69. minúte získala Ruža priamy kop. Šefčík sa rozhodol pre zakončenie k bližšej žrdi a presnou strelou otočil vývoj duelu na 1:2. Po deviatich minútach Bobček mieril spoza šestnástky nad brvno a o chvíľu na opačnej strane Kanu vo veľkej šanci hlavičkoval mimo brány. V 83. minúte Chrien vystrelil spoza veľkého vápna a jeho zakončenie bolo zblokované tesne vedľa na rohový kop, po ktorom Mojžiš hlavičkoval mimo troch žrdí. Keď už sa v závere nadstaveného času zdalo, že si Ruža odvezie z Michaloviec všetky tri body, prišla nepríjemná studená sprcha v podobe vyrovnávajúceho gólu Jánošíka na konečných 2:2.