20.8.2022

Remíza v Zlatých Moravciach + VIDEO

V sobotu 20. augusta 2022 odohral Ružomberok v Zlatých Moravciach šieste kolo Fortuna ligy s domácim ViOnom.
2:2 (0:1)
Štadión FC ViOn Zlaté Moravce
6. kolo, 18:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Lukáč – Almeida (32. Horák), Pintér, Bednár, Suľa – Duga, Múdry (78. Vestenický) – Pinte (60. Egy), Ďubek (78. Brenkus), Mondek – Niarchos (46. Šuvalija)

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Halabrín (82. Malý), Luterán – Morong (56. Tučný), Gerec (73. Rakyta), Regáli (82. Dopater) – Kelemen

Góly: 62. Horák, 87. Brenkus – 7. Gerec, 68. Kelemen

Žlté karty: 53. Šuvalija, 69. Ďubek, 70. Múdry, 90. Suľa – 71. Halabrín, 77. Fabiš

Rozhodovali: Kráľovič – Hrmo, Jánošík

Diváci: 891

V 4. minúte vyskúšal Almeida pozornosť brankára hostí, lenže ten bol pripravený a chytil jeho zakončenie. Po troch minútach na opačnej strane Mojžiš vysunul Gereca, ktorý sa zoči-voči Lukáčovi nemýlil a otvoril skóre – 0:1. V 12. minúte to skúsil z hranice veľkého vápna Regáli, lenže strelou na stred brány neprekonal domáceho gólmana. Po štyroch minútach sa po zaváhaní vybehnutého Frühwalda dostal do obrovskej šance na vyrovnanie Ďubek, no pri jeho strele výborne zasiahol na bránkovej čiare Maslo. V 24. minúte Luterán namieril spoza šestnástky tesne vedľa bližšej žrde. Po štrnástich minútach Fabišov strieľaný center z uhla tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 41. minúte Lukáč zneškodnil Gerecovu zblokovanú strelu z hranice veľkého vápna. Vzápätí Kelemen vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa. Na konci úvodného dejstva Regáli vyzval prihrávkou Gereca k ďalšej strele z hranice veľkého vápna, ale nie veľmi razantné zakončenie smerujúce k žrdi nenarobilo Lukáčovi väčšie problémy a loptu chytil.

V 49. minúte Madleňák vypálil spoza šestnástky tesne vedľa. Vzápätí na opačnej strane po Ďubekovom centri hlavičkoval Horák nad brvno. V 52. minúte Ďubekovu nebezpečnú strelu zblokoval Maslo. Po šiestich minútach získali Liptáci priamy kop z výhodnej pozície, lenže Maslove zakončenie smerujúce na stred brány chytil Lukáč. V 61. minúte striedajúci Egy zblízka prestrelil bránu. Vzápätí Egy našiel centrom pred bránou Horáka a ten hlavou vyrovnal na 1:1. V 68. minúte Tučný poslal center z priameho kopu na Kelemena, ktorého hlavička smerovala do siete – 1:2. Po štyroch minútach Horák v dobrej pozícii vystrelil tesne nad brvno. V 76. minúte Duga skúsil šťastie zakončením zo stredu ihriska, no nemieril medzi žrde. Po piatich minútach Vestenický vystrelil z uhla a jeho strelu vyrazil Frühwald. Následne sa na bránu rútil Mondek, lenže v obrovskej šanci tvrdo vystrelil tesne nad. V 87. minúte Brenkus spoza šestnástky prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 2:2. Po dvoch minútach Egyho zakončenie zblízka chytil Frühwald. V 90. minúte Malý vo výbornej pozícii hlavičkoval vedľa brány. V nadstavenom čase Mondek vystrelil nad brvno a po chvíli Egy trafil pred odkrytou bránou do žrde. Bodku za stretnutím dala Dopaterova strela, smerujúca tesne vedľa domácej svätyne. Ruža si po remíze 2:2 stále drží dlhú neporaziteľnosť vo Fortuna lige trvajúcu od februára, no zároveň natiahla aj sériu bez plného bodového zisku v Zlatých Moravciach, kde naposledy vyhrala na jar 2016.