21.4.2023

Ruža doma potešila fanúšikov štyrmi gólmi + FOTO, VIDEO

V piatok 21. apríla 2023 odohral Ružomberok domáci zápas šiesteho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Trenčínom.
4:1 (2:0)
Štadión MFK Ružomberok
Nadstavba, 17:30
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Ťapaj – Mrva (86. Fabiš), Mojžiš, Malý, Selecký – Zsigmund (79. Luterán) – Šefčík (79. Tučný), Domonkos (68. Gerec), Chrien, Madleňák – Bobček (86. Kelemen)

AS Trenčín: Kukučka (45.+4 Vozinha) – Yem (70. Kmeť), Pires, Bagin, Šebeň – Lavrinčík – Gajdoš (70. dos Santos), Bainović – Azango, Emeka (70. Kupusović), Soares (83. Okunola)

Góly: 21. Bobček, 28. Domonkos, 73. Gerec, 90.+1 Kelemen – 58. Gajdoš

Žlté karty: 39. Zsigmund – 23. Azango, 50. Bagin, 56. Lavrinčík

Červená karta: 66. Azango (po druhej žltej)

Rozhodovali: Dzivjak – Hancko, Hrmo

Diváci: 842

Liptáci prvýkrát rozvlnili sieť v 12. minúte, keď po Seleckého prihrávke Bobček prekonal Kukučku, ale gól neplatil pre ofsajd. Po štyroch minútach Madleňák prihral do šestnástky Seleckému, ktorý z uhla minul bližšiu žrď. V 19. minúte Ťapaj vyrazil Azangovu strelu. Po dvoch minútach získali Ružomberčania priamy kop. Selecký našiel centrom Bobčeka a domáci útočník hlavou otvoril skóre – 1:0. V 28. minúte Kukučka vyrazil Madleňákovu strelu pred Domonkosa a ten pohotovou dorážkou zaznamenal svoj prvý ligový gól v oranžovom drese – 2:0. Na konci polčasu si Emeka nabiehal na nebezpečný center pred odkrytú časť brány, kde ho nepustil k zakončeniu Malý. Po tejto situácii nasledoval rohový kop, loptu domáci odvrátili pred Soaresa, ktorý vystrelil spoza šestnástky nad brvno. Tesne pred odchodom do šatní ešte musel pre zdravotné problémy striedať brankár Kukučka a nahradil ho Vozinha.

Do druhého dejstva nastúpili Trenčania so snahou čo najskôr sa vrátiť do stretnutia. Za svoju aktivitu boli odmenení v 58. minúte, kedy sa pekná strela Gajdoša spoza veľkého vápna odrazila od žrde do brány – 2:1. Lenže o osem minút videl Azango po faule na Zsigmunda druhú žltú kartu v stretnutí a tým pádom aj červenú. Hostia museli dohrávať v početnej nevýhode. V 73. minúte Bobček prihral Gerecovi, ktorý strelou k bližšej žrdi zvýšil domáci náskok na 3:1. Po šiestich minútach Ťapaj zneškodnil Kupusovićovu strelu. V 80. minúte Madleňák našiel v šestnástke Seleckého, no domáci stredopoliar vo veľkej šanci trafil Vozinhu. Následne na opačnej strane ihriska Bainović preveril Ťapaja strelou z väčšej vzdialenosti, no ružomberský gólman bol na mieste. V rozmedzí 83. až 85. minúty sa dostal Bobček k trom zakončeniam z nádejných pozícií, ale vo všetkých prípadoch mieril tesne vedľa. Na konci stretnutia zahrávali Ružomberčania rohový kop. Tučný rozohral na krátko na Seleckého, ten našiel centrom striedajúceho Kelemena, ktorý hlavou uzavrel skóre na konečných 4:1.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Sme radi, že sme dnes vyhrali nad kvalitným súperom a že sme to zvládli. Chlapcov musím pochváliť za prácu v defenzíve, kde sme sa dobre pripravili hlavne na ich krajných hráčov, ktorí ako vieme, majú veľmi dobré situácie jeden na jedného. Fakt musím pochváliť či už stredných alebo krajných obrancov, že ich veľmi dobre zdvojovali. Tým pádom nemohlo smerovať toľko centrov do pokutového územia. V útočnej zóne sme chceli hrať pressing. Pripraviť si ho a získavať lopty vo vnútri ihriska, čo sa nám aj podarilo. Som rád, že sa presadili obidvaja útočníci. Či už v prvom polčase Bobček za svoju aktivitu a takisto striedajúci Kelemen. Musím ale povedať, že v prvom polčase tu bol aj súper, ktorý mal za stavu 0:0 veľkú šancu a Ťapaj to veľmi dobre chytil nohami. Povedal by som, že to bol dôležitý okamih tohto stretnutia, ale kto bol dnes na ihrisku videl, že naši hráči sa lepšie pohybovali, získavali sme súbojové veci a tým pádom sme ten zápas zvládli.“

František Straka (tréner Trenčína): „Domáci vyhrali zaslúžene hlavne vďaka prvému polčasu. Boli dôraznejší a efektívnejší ako sme boli my. Paradoxom na tom je, že sme mali obrovskú šancu na 1:0. Keby sme to dali, zápas by možno vyzeral úplne inakšie. Na keby sa ale nehrá. Každopádne je to facka, ktorú sme dostali. Musíme sa z toho poučiť. Mali sme tam šance, ktoré sme nedotiahli do konca. Spravíme si dôkladnú analýzu toho, prečo sme prehrali. Teraz sa musíme sústrediť na jedinú vec a to je ďalšie stretnutie, ktoré je pre nás kľúčové, aby sme ho vyhrali.“