15.10.2022

Ruža doma remizovala s Liptovským Mikulášom + FOTO, VIDEO

V sobotu 15. októbra 2022 odohral Ružomberok domáci zápas štrnásteho kola Fortuna ligy s Liptovským Mikulášom.
1:1 (0:1)
14. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (49. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák – Chrien, Zsigmund, Luterán (70. Rakyta), Regáli – Bobček (70. Kelemen), Gerec

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Filinský, Bedecs, Mihal, Župa (68. Nečas) – Václavik, Gerát, Staš (86. Káčerík) – Gaži (90. Laura), Jendrišek (86. Voško)

Góly: 48. Regáli – 29. Václavik

Žlté karty: 4. Mihál, 39. Gerát, 61. Župa, 71. Gaži

Rozhodovali: Gemzický – Vass, Čajka

Diváci: 1492

Úvod duelu liptovských miest patril Ružomberčanom. V 5. minúte Fabiš namieril z priameho kopu tesne vedľa bližšej žrde. Po troch minútach Luterán vysunul Gereca, ktorého krížna strela si nenašla cestu do brány. V 15. minúte sa Regáli šikovne preštrikoval po ľavej strane až k zakončeniu, lenže prvou strelou trafil Bobčeka a dorážku poslal vysoko nad. Postupom času začali čoraz viac hroziť hostia. V 20. minúte sa po rohovom kope Jendrišek snažil pätičkou prekvapiť Krajčírika, no ten chytil jeho pokus. O päť minút ťahal útok Gaži, domáci hráči odvrátili loptu pred Jendriška, ktorý vystrelil spoza veľkého vápna tesne vedľa. Aktivita Liptovského Mikuláša bola odmenená v 29. minúte, kedy sa Václavik presadil cez ružomberskú defenzívu a poslal hostí do vedenia peknou strelou do horného rohu – 0:1.

Do druhého dejstva vstúpila Ruža s odhodlaním čím skôr vyrovnať, čo sa jej podarilo už v 48. minúte. Fabiš poslal z pravej strany center k bližšej žrdi súperovej brány, kde po aktivite Bobčeka s Chrienom druhý menovaný poslal center na nabiehajúceho Regáliho a ružomberský útočník hlavou prekonal brankára – 1:1. Domáci fanklub Concordia 1906 podával celý duel výborný výkon a po vyrovnaní sa snažil dotlačiť Ružomberok za kompletným obratom, no výraznejšie šance už neprichádzali. V 78. minúte Chrien mieril z priameho kopu nad brvno. Po jedenástich minútach našiel Morong centrom z pravého krídla v šestnástke Regáliho. Domáci ofenzívny futbalista opäť zakončoval hlavou, no tentokrát chýbala jeho hlavičke razancia a Sváček nemal problém ukryť loptu v náručí. Liptovské derby sa skončilo remízou 1:1.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že tréner to veľmi dobre zhodnotil. Vstup do zápasu sme mali podľa mojich očakávaní, kde sme si vytvorili tri dobré príležitosti. Žiaľ, neboli sme dostatočne efektívni. Na konci prvej tretiny zápasu sme urobili individuálne chyby čo sa týka defenzívy a Václavik pekne skóroval. Tým pádom bolo na mojich hráčoch vidieť v tom prvom polčase trošku nervozity. Veril som ale, že keď chalanov cez polčas usmerníme, môžeme tento zápas zvrátiť. Mali sme veľmi dobrý vstup do druhého polčasu, kde sme po peknej akcii a peknej prihrávke Maťa Chriena dali vyrovnávajúci gól. Myslel som si, že to pôjde. Ešte nejakých pätnásť minút to celkom dobre vyzeralo, že by sme išli za víťazstvom. Musím ale povedať, že Mikuláš hral veľmi kompaktne, organizovane v obrane a od sedemdesiatej minúty sme sa do tých príležitostí až tak nedostávali. Tým pádom toto derby skončilo remízou.“

Jozef Kostelník (tréner Liptovského Mikuláša): „Pre nás je bod z Ružomberka veľmi dobrý aj keď po prvom polčase sme tajne verili, že by sme tu mohli vyhrať. V druhom polčase sme sa dostali pod veľký tlak a nemali sme už toľko síl, ani sme neboli tak nebezpeční smerom dopredu ako v prvom polčase. V prvom polčase sa nám darilo hrať to čo sme chceli, byť pevní vzadu, prehusťovať to. Vedeli sme o kvalite Ružomberka v útočnej fáze, to sa nám podarilo. Prečkali sme úvodný tlak tých prvých pätnásť-dvadsať minút. Potom sa nám podarilo streliť gól. Mali sme tam nejakú štandardku. V druhom polčase sme to chceli ubrániť, ale na začiatku sme dostali gól na 1:1. Nakoniec som rád, že sme v druhom polčase ubránili aspoň pre nás cenný bod.“