30.9.2022

Ruža doma zvíťazila nad Skalicou + FOTO, VIDEO

V piatok 30. septembra 2022 odohral Ružomberok domáci zápas dvanásteho kola Fortuna ligy so Skalicou.
2:0 (1:0)
12. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs MFK Skalica

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák – Zsigmund (90. Malý), Luterán, Chrien, Regáli (87. Morong) – Bobček (63. Tučný), Gerec (87. Kelemen)

MFK Skalica: Junas – Blažek, Podhorin, Černek (84. Václav) – Čögley, Nagy, Hollý (46. Potoma), Yao – Mihalík (46. Fábry), Haša (46. Baumgartner), Vlasko (69. Šebesta)

Góly: 38. Regáli, 80. Tučný

Žlté karty: 24. Vlasko, 70. Yao

Rozhodovali: Smolák – Vorel, Bednár

Diváci: 924

Prvú šancu mal v 9. minúte Gerec, keď po Regáliho prihrávke vystrelil spoza šestnástky k bližšej žrdi, odkiaľ loptu vyrazil Junas. Liptáci mali síce herne navrch, no ďalšie príležitosti dlhší čas neprichádzali. V 37. minúte pohrozili hostia, kedy po Yaovej prihrávke mieril Mihalík na stred brány, kde bol pripravený Krajčírik. Vzápätí na opačnej strane získali Ružomberčania rohový kop. Fabiš poslal center na vzdialenejšiu tyč, odkiaľ Bobček vrátil loptu na prednú žrď a Regáli ju hlavou upratal do siete – 1:0.

V 51. minúte Zsigmund preveril Junasa zakončením spoza šestnástky. Tento pokus chytil súperov brankár. Po chvíli Madleňák našiel centrom Bobčeka, ktorého hlavičku vyrazil Junas a následnú Chrienovu dorážku obetavo zblokoval Blažek. V 71. minúte Tučný rozvlnil sieť, no jeho presný zásah nebol uznaný. O osem minút Čögleyov center hlavou jemne pohladil Šebesta a loptu skryl v náručí Krajčírik. V 80. minúte sa Tučný predsa len dočkal gólu, keď Maslovu prihrávku mu pätou priťukol Zsigmund a futbalista obliekajúci dres s číslom sedemnásť strelou k žrdi prekonal brankára – 2:0. V 89. minúte po Tučného centri Junas v poslednej chvíli odvrátil loptu pred Maslom a Kelemenovu strelu zblokoval Blažek. Na konci duelu sa ešte hostia snažili o kontaktný gól, lenže strely Fábryho aj Potomu vyrazil Krajčírik a Šebesta rozvlnil z uhla len bočnú sieť. Duel sa skončil víťazstvom Ružomberka 2:0. Pochvala za celozápasové fandenie opäť patrí nášmu fanklubu Concordia 1906.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím, že tréner to dobre zhodnotil. My sme išli do zápasu s tým, že chceme súpera pressovať, lebo fakt to ihrisko nebolo dobré a tým pádom sme vedeli, že mužstvo Skalice bude mať problém s rozohrávkou a bude musieť hrať súboje o lopty, kde tí vrchní hráči Skalice sú technickí hráči, kreatívni. Tomu sme chceli zamedziť, aby nemali loptu na zemi a to sa nám podarilo. No a ako povedal tréner, súperi o nás vedia, že máme fakt dobré štandardky. Chceli sme dať gól do desiatej minúty. Nepodarilo sa nám to a pomohli sme si tou štandardkou, išli sme do vedenia. Myslím si, že obrana až na koniec, hrala veľmi dobre, organizovane. Hrali sme vysoko, obrancovia sa dobre posúvali. Tým pádom Skalica nemala nejaké vyložené šance, až v závere tie strely, ktoré Ivo veľmi dobre pochytal. Po tej prestávke som veľmi rád, že sme vyhrali s ťažkým súperom, ktorý držal s pohárom peknú sériu sedem zápasov bez prehry. Takže sme radi, že sme na domácom ihrisku vyhrali 2:0. Vieme o Adamovi Tučnom, že je to talent, má dobrú ľavačku. Som rád aj za neho, že sa presadil v novom klube. Bolo vidieť, že má emóciu a že má z toho veľkú radosť. Prvý mu žiaľbohu neuznali, ale dobre sa zachoval. Zdravo sa naštval a padlo mu to druhýkrát, takže myslím si, že dnes sme zaslúžene vyhrali.“

Juraj Jarábek (tréner Skalice): „Keď som dnes videl ihrisko prežehnal som sa, lebo som vedel, že Ružomberok je naozaj na to fyzicky veľmi dobre pripravený či už postavami alebo tréningovým procesom a toto potvrdil. My sme dobre vstúpili do zápasu. Chceli sme hrať aktívne, vysoko. Myslím, že dvadsať minút sme domácich prakticky do ničoho nepustili. Stalo sa ale to, čoho som sa obával a na čo sme sa pripravovali, že nám domáci dajú gól zo štandardky. Možno to bolo skôr náhodné. Súboj na zadnej, myslím, že strieľal to na bránu a Regáli bol tam, kde mal byť, ale to je futbal. Musel som do toho vstúpiť cez polčas, pretože som nebol spokojný s niektorými hráčmi. Hlavne pohybovo, nasadením, podržaním lopty. Nemali sme sa o koho oprieť v tých protiútokoch, takže myslím, že tam sa to zlepšilo druhý polčas. Boli sme kombinačnejší. Škoda, že tam dali Tučného. Pripravovali sme sa na Tučného, na jeho ľavú nohu, no a dal nám góly. Jeden mu neuznali, druhý dal stredom ihriska. V tom je dobrý, ale keď hráč o tom vie, mal by na to zareagovať. Bohužiaľ nám ale dal druhý gól. Slúži nám ku cti, že sme to chceli aspoň zdramatizovať. Strely Fábryho aj Denisa Potomu boli naozaj pekné. Takže tam pochvala. Chalani, ktorí prišli na druhý polčas priniesli oživenie aj keď myslím si, že ešte viac sa musíme tlačiť do finálnej fázy, lebo tam nás veľmi tlačí topánka, tam sme slabí. Tým pádom zaslúžené víťazstvo domácich 2:0. Nám nezostáva nič iné, len pokračovať ďalej a zbierať body.“