11.2.2023

Ruža rozkvitla v mrazivom počasí + FOTO, VIDEO

V sobotu 11. februára 2023 vstúpil Ružomberok do jarnej časti Fortuna ligy domácim zápasom devätnásteho kola s Michalovcami.
1:0 (1:0)
19. kolo, 15:00
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Maslo, Malý, Madleňák – Zsigmund – Gerec (76. Úradník), Luterán, Chrien (70. Domonkos), Selecký (70. Šefčík) – Bobček (82. Boďa)

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Kotula, Majranovič, Volanakis, Ceklič – Njie (77. Žofčák) – Peña (90. Záhradník), Vaško (60. Qose) – Jánošík, Marcin, Slebodník (60. Kanu)

Gól: 39. Bobček

Žlté karty: 90. Madleňák – 13. Vaško, 90.+3 Jánošík

Rozhodovali: Kružliak – Straka, Zemko

Diváci: 445

Hoci sa Liptáci od začiatku snažili spraviť všetko preto, aby ukončili dlhé čakanie na víťazstvo, úvodné príležitosti mali hostia. V 15. minúte Peňa nezužitkoval výbornú prihrávku od Jánošíka, keď minul odkrytú časť brány. O osem minút Vaško preniesol hru na Slebodníka, ktorého krížna strela z hranice veľkého vápna tesne minula vzdialenejší horný roh. Vzápätí už ale prišla obrovská príležitosť domáceho celku. Chrien vysunul Gereca a ružomberský útočník zoči-voči brankárovi namieril do bližšej žrde. V 27. minúte tiesnený Bobček z ťažkého uhla vyslal krížnu strelu a tá smerovala tesne vedľa. Po dvanástich minútach Bobček využil zaváhanie súperovej defenzívy. Jeho prvú strelu zblízka síce zblokoval vybehnutý Száraz, no domáci útočník sa opäť zmocnil lopty a umiestnil ju do brány – 1:0. V samom závere polčasu Slebodník spoza obrancov tesne minul vzdialenejšiu žrď.

V 50. minúte sa po rohovom kope lopta dostala až k Malému, ktorý v páde nezakončil dostatočne razantne na to, aby prekonal Száraza. Po šiestich minútach priniesol ohrozenie svätyne tímu zo Zemplína ďalší rohový kop, po ktorom Száraz chytil Madleňákovu hlavičku. V 66. minúte Bobček mohol pridať druhý presný zásah v stretnutí, no tentokrát vo veľkej šanci mieril tesne vedľa. O štyri minúty nastúpil do hry po dlhom zranení Domonkos a takmer ihneď po príchode na trávnik ho našiel dlhým nákopom Maslo, lenže v poslednej chvíli jeho zakončenie zblokoval nad brvno Marjanović. V 87. minúte po Fabišovom priamom kope Madleňák namieril len do miest, kde stál pripravený Száraz. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža vstúpila do jarnej časti domácim víťazstvom nad Michalovcami 1:0. Navyše si pripísal čisté konto mladý ružomberský brankár Dominik Ťapaj, ktorý odchytal svoj premiérový duel vo Fortuna lige a po dlhom zranení odohral okrem Kristófa Domonkosa niekoľko minút aj útočník Martin Boďa.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Mali sme dobrý vstup do prvého polčasu, kde sme si v podstate aj vytvorili tlak. Vedeli sme, že súper veľmi dobre hrá po pravej strane, kde sme sa celý týždeň na to pripravovali a musím povedať, že sme v prvom polčase niektoré tie útoky súpera nevedeli zachytávať tak, ako by sme chceli. Som rád, že sa presadil Bobček, ktorý si myslím, že dnes mohol dať aj hetrik, lebo mal fakt veľa šancí. Paradoxne sme dali gól z takej nevinnej lopty za obranu. Z tých lepších šancí sa nepresadil. V druhom polčase sme si urobili poriadky v obrannej zóne, kde sme súperovi nedovolili sa presadzovať v krajných vertikálach a myslím si, že sme si ten zápas uhrali. Na našom mužstve bolo pozitívne to, že bolo fakt vidieť srdiečko tých chalanov. Chceli to zlomiť aj v takomto zápase, kde padol len jeden gól. Potrebovali sme takéto víťazstvo. Herný plán, ktorý sme si dali do tohto zápasu chalani plnili. Chceli sme využívať naše krídla, čo sa nám darilo. Štefan Gerec a Tomáš Bobček mali nájazdy na brankára. Musíme zlepšiť efektivitu a myslím si, že naša hra pôjde hore. Chcel by som takisto pochváliť brankára Ťapaja, ktorému chcem pogratulovať k prvému štartu a prvej nule. Myslím si, že nám v Ružomberku rastú veľmi dobrí brankári. Takže som veľmi šťastný, že sme tento ťažký, dôležitý zápas pre neho zvládli.“

Norbert Hrnčár (tréner Michaloviec): „Rozhodli dve veci. Prvá vec, že sme prehrali prvý polčas. V prvom polčase sme nedotiahli naše veľmi dobre sa vyvíjajúce akcie do zakončenia, respektíve do gólu. Bolo to tam dosť otvorené. Mali sme tam veľmi zaujímavé situácie, ktoré mali skončiť minimálne strelou na bránu. Vo finálnej fáze sme boli nekvalitní. A druhá vec, nazvem to polovlastný gól, ktorý sme sami ponúkli súperovi. Druhý polčas bol už len o prerušenej hre, o váľaní sa. Neviem či z čistého času sme hrali desať minút. Chceli sme si stadeto niečo dotiahnuť, ale nedali sme gól a inkasovali sme polovlastný.“