9.9.2022

Ružomberok doma prehral so Žilinou + FOTO, VIDEO

V piatok 9. septembra 2022 odohral Ružomberok domáci zápas desiateho kola Fortuna ligy so Žilinou.
0:2 (0:2)
10. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Madleňák – Lichý, Mojžiš, Malý (46. Chrien), Tučný (62. Macejko) – Bobček (62. Halabrín), Gerec (70. Kelemen), Regáli (85. Dopater)

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari – Kopas – Myslovič, Gidi (80. Iľko) – Kaprálik (90. Galčík), Jambor (73. Jibril), Ďuriš

Góly: 7. Jambor, 17. Ďuriš

Žlté karty: 35. Tučný, 38. Bobček, 74. Regáli, 83. Madleňák – 37. Stojchevski, 75. Rusnák, 78. Leitner, 90. Kopas

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Weiss

Diváci: 1671

V 4. minúte Myslovič svojím zakončením preveril Krajčírika, ktorý chytil jeho strelu. Po troch minútach Rusnák ponúkol gól ako na podnose Jamborovi, ten nepohrdol ponúknutou šancou a otvoril skóre strelou k bližšej žrdi – 0:1. V 12. minúte Ďuriš z hranice veľkého vápna minul horný roh. Po dvoch minútach Tučný prihral z rohového kopu Mojžišovi, ale ružomberský obranca spoza žilinskej obrany prestrelil bránu. V 17. minúte Myslovič poslal presný center na Ďuriša, ktorý hlavou preloboval Krajčírika – 0:2. O osem minút neskôr Tučný po Madleňákovom centri z ľavej strany hlavičkoval mimo brány. V 42. minúte si Bobček viackrát vymenil loptu s Regálim a následne ju poslal pred odkrytú vzdialenejšiu žrď, no tam ju žiadny z jeho spoluhráčov nestihol dokopnúť do brány. V závere polčasu ešte Maslo zblokoval Kaprálikovu krížnu strelu mimo ružomberskej svätyne.

V 60. minúte nebezpečne pálil Kaprálik a Krajčírik vyrazil jeho zakončenie na žrď. Po dvanástich minútach si striedajúci Macejko nabehol na Madleňákov center a hlavičkoval vedľa brány. V 75. minúte Krajčírik pohotovo vyrazil strelu Jibrila spoza veľkého vápna. Do konca stretnutia sa na výsledku už nič nezmenilo a Ružomberok prehral doma so Žilinou 0:2. Pochvala opäť patrí nášmu fanklubu Concordia 1906, ktorý celý zápas neúnavne povzbudzoval aj napriek nepriaznivému stavu.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že kolega to vystihol veľmi dobre. Povedal by som, že sme do zápasu vstúpili celkom fajn, ale na začiatku sme urobili individuálne chyby, pred ktorými sme vystríhali našich hráčov, že hostia majú rýchlych hráčov, budú to chcieť hrať na centrálu za obranu, čo sa aj potvrdilo. Neboli sme dostatočne dôslední pri zabezpečovaní. Tým pádom sa Žilina dostala do vedenia. Chceli sme niečo spraviť s výsledkom. Mali sme dobrú príležitosť po nacvičenom signále. Netrafili sme bránu, prekopli sme. Musím povedať, že Žilina bola efektívna v tom, že trestala naše chyby a išla do dvojgólového vedenia. Nemali sme ale dostatočné množstvo odrazených lôpt. Nevyrovnali sme sa, všetci hráči, hlavne so súbojovosťou, čo sme si práveže chceli vytvoriť rešpekt. Hráme na vlastnom ihrisku a tento atribút tam chýbal. Tým pádom Žilina vyhrávala 2:0. V druhom polčase sme chceli niečo urobiť s výsledkom, dať kontaktný gól, ale musím pochváliť Žilinu, že nás nepustila do šancí. Veľmi dobre nám zakrývali krajné vertikály a my sme mali problém otáčať ťažisko hry do možno mŕtvej strany, kde by sme mohli ísť do centru. Tým pádom sa zápas skončil 0:2. Musím povedať, že sme nemali veľa striel na bránu a tým pádom musím zagratulovať súperovi, že Žilina tu dnes zaslúžene vyhrala.“

Jaroslav Hynek (tréner Žiliny): „Prišli sme na horúcu pôdu Ružomberka po dvoch nevydarených zápasoch, ale myslím si, že v zápase s Podbrezovou sme v desiatich podali veľmi kvalitný výkon. Boli sme povzbudení súbojovosťou, zvládli sme veľa vecí, čo nás samozrejme čakalo proti takému skúsenému tímu ako je Ružomberok. Chcel by som pochváliť hráčov za to, ako zvládli súbojové veci. Nebolo to úplne bez chýb, ale myslím si, že sme sa na to pripravili veľmi dobre a hráči to zvládli. V defenzíve sme mali trochu problém v stredovej zóne hlavne v prvom polčase, kde sa nám nedarilo úplne všetky veci riešiť tak, ako sme chceli. Čo sa týka ofenzívy, hlavne v prechodovej fáze sme sa snažili všetky lopty v súbojových veciach uhrávať, ale proste to nebolo možné pod tlakom súpera. To sme v druhom polčase zlepšili, tým že sme zjednodušili súbojové veci a neutrálne lopty, čo nám pomohlo v hre. Hlavne sme odohrali maximálne efektívne prvý polčas. Asi k úplnej spokojnosti. Akurát keby sme v druhom polčase využili nejaký brejk na tretí gól, ktorý je proti takému súperovi veľmi dôležitý. Musím ale pochváliť hráčov ako to dohrali za stavu 2:0, pretože to nie je nikdy definitívny výsledok ani päť minút pred koncom.“