24.7.2022

Ružomberok doma remizoval s Podbrezovou + FOTO, VIDEO

V nedeľu 24. júla 2022 odohral Ružomberok domáci zápas druhého kola Fortuna ligy s Podbrezovou.
2:2 (1:1)
Štadión MFK Ružomberok
2. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs FK Železiarne Podbrezová

MFK Ružomberok: Krajčírik – Morong (70. Macejko), Maslo, Mojžiš, Madleňák – Kochan (24. Bobček), Luterán (79. Halabrín) – Tučný (46. Fabiš), Lichý, Regáli (79. Kelemen) – Gerec

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Grešák, Bakaľa, M. Bartoš – Ďatko (78. Adekunle), Paraj, Grendel, Kováčik – Pavúk (85. Šikula), Kuzma (85. Breznaník), Cobnan (60. Kukoľ)

Góly: 41. Maslo (z 11m), 65. Regáli – 37. Pavúk, 89. Kováčik (z 11m)

Žlté karty: 49. Lichý, 86. Kelemen, 90. Mojžiš – 90. Ludha

Červená karta: 57. Grendel (POD)

Rozhodovali: Ruc – Štrbo, Vorel

Diváci: 1152

Domáci hráči sa dostávali do viacerých šancí. V 8. minúte zblokovanú strelu Regáliho chytil Ludha. O dvadsaťjeden minút neskôr ten istý hráč vystrelil po Lichého prihrávke tesne nad brvno. Aktívny Regáli predviedol v 36. minúte sympatický prienik po ľavom krídle, ktorý však zakončil strelou na stred brány a tú vyrazil Ludha. Už po minúte išli napokon do vedenia hostia, keď Kuzmovu ukážkovú prihrávku dokopol do odkrytej časti brány Pavúk – 0:1. V 40. minúte bol Madleňák faulovaný v šestnástke a z nariadeného pokutového kopu pohodlne vyrovnal Maslo – 1:1.

V 53. minúte Lichý uchmatol hosťom loptu pred ich šestnástkou, lenže tiesnený nedokázal vystreliť dostatočne razantne na to, aby skomplikoval život brankárovi Podbrezovej. O minútu sa situácia zopakovala. Lichý tentokrát miesto strely volil prihrávku na nabiehajúceho Regáliho. Jeho strelu zneškodnil Ludha. V 55. minúte na opačnej strane Pavúk rozvlnil z mierneho uhla len bočnú sieť. Po dvoch minútach Grendel fauloval v stredovom kruhu Gereca, videl červenú kartu a Železiari dohrávali v početnej nevýhode. V 65. minúte Madleňák našiel centrom z ľavej strany Regáliho, ktorý hlavou namieril presne k žrdi – 2:1. Vzápätí na opačnej strane Krajčírik vyrazil Ďatkovu strelu spoza veľkého vápna. V 74. minúte dostal Pavúk nebezpečnú prihrávku pred bránu. Zoči-voči Krajčírikovi neuspel a ružomberský gólman vyrazil jeho strelu. Po minúte na opačnej strane trávnika vystrelil Luterán tesne nad. V 85. minúte Fabiš ponúkol centrom z pravého krídla gólovú šancu Macejkovi. Striedajúci futbalista ale nezasiahol loptu podľa svojich predstáv a neusmernil ju v rýchlosti nohou medzi žrde. Po troch minútach zahrávali hostia priamy kop. Po následnom kontakte Bobčeka s Breznaníkom bol odpískaný pokutový kop, ktorý premenil Kováčik a vyrovnal na konečných 2:2.

Ohlasy trénerov

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Ako povedal tréner, videli sme zaujímavé stretnutie, do ktorého sme vstúpili tak, že sme chceli hrať agresívne, aby sme si trošku vytvorili tlak a získavali lopty, lebo sme vedeli, že Podbrezová má veľmi dobrú kontrolu lopty, čo sa potvrdilo. Neviem či tam mali cez šesťdesiatdva alebo šesťdesiattri percent držanie lopty aj popri tom, že hrali o jedného hráča menej. Musím pochváliť hráčov za to, že sme získavali lopty. Boli sme agresívni či pohybom, či v súbojoch, čo nám chýbalo predošlé zápasy. Žiaľbohu sme sa nevyhli dvom individuálnym chybám, z ktorých Podbrezová dala gól. Možno mohla dať gól z úplne iných situácií, ale musím povedať, že obidva góly, ktoré padli idú na vrub našim individuálnym chybám. Veľmi ma potešil moment po góle, kde náš hráč Madleňák zapríčinil gól a musím ho pochváliť, že na základe faulu na neho sme vyrovnali. Boli sme trošku na koni a v druhom polčase sme dali veľmi pekný gól Regálim. Trošku ma mrzí, že keď sme získali lopty a riešili prechody, nevyriešili sme ich do gólu, lebo situácie tam boli dosť veľké. Podbrezová hrala dosť na riziko. Žiaľ, chýbala nám kvalita v útočných vlnách, aby sme dali na rozdiel dvoch gólov a tým pádom by bol zápas rozhodnutý. Bol to zaujímavý zápas z toho pohľadu, že slúži ku cti Podbrezovej, že oslabení o jedného hráča išli za tým, aby dali gól. Po našom zbytočnom faule a situácii, ktorá nastala, sme inkasovali pred koncom.“

Roman Skuhravý (tréner Podbrezovej): „Samozrejme z Ružomberka sa body ľahko nevozia. To je pre nás veľký bonus. Na druhej strane si myslím, že to stretnutie bolo súbojom dvoch rozdielnych štýlov a mám pocit, že dnes sme my ťahali za dlhší koniec. Priebeh zápasu bol pre nás dosť krutý v tom, že sme neudržali do polčasovej prestávky vedenie 1:0 po fantastickej akcii. Podľa mňa ten gól bol úžasný. Škoda, že sme sa do takýchto situácií nedostávali viac. Samozrejme je to kvalitou súpera. Mali sme trošíčku problém s Regálim. Pri súbojových situáciách majú tí hráči kvalitu. Nesprávali sme sa úplne tak, ako by sme mohli. Mužstvo ukázalo obrovský charakter, lebo aj s desiatimi hráčmi sme neodstúpili od toho, čo sme chceli. Samozrejme v tej chvíli sa k nám priklonilo aj trochu šťastíčka. Myslím si, že remíza je dnes zaslúžená, ale musím sa na to pozrieť, nie na tie situácie, tie ma nezaujímajú. Ja nebudem nikdy riešiť rozhodcu, ale skôr na to, že si myslím, že sme mali dosť situácií na to, aby sme zopakovali také akcie, po akej padol prvý gól. Neviem či to bolo terénom, ktorý bol suchší, drhlo to. Nemali sme v prechode medzi líniami takú presnosť, akú by sme potrebovali. Hovorím ale, že dnes to bol pre mňa veľmi zaujímavý zápas. Obrovská skúsenosť a ideme ďalej.“