11.12.2021

Ružomberok doma remizoval so Zlatými Moravcami + FOTO, VIDEO

V sobotu 11. decembra 2021 odohral Ružomberok posledný domáci zápas v tomto roku so Zlatými Moravcami.
1:1 (0:1)
18. kolo, 15:00
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Selecký – Šefčík (71. Gerec), Takáč, Kochan, Regáli – Bobček (57. Luterán), Boďa

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kira – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Bednár – Mondek, Sloboda, Kyziridis (89. Chren) – Gamboš (78. Ďubek), Švec (78. Kolesár)

Góly: 87. Gerec – 30. Švec

Žlté karty: 51. Šefčík, 78. Gerec – 90.+3 Čonka

Rozhodovali: Ochotnický – Hrmo, Kuba

V 7. minúte pohrozil Kyziridis strelou spoza šestnástky, ktorú vyrazil Krajčírik. Po jedenástich minútach vyskúšal na opačnej strane ihriska podobné zakončenie Takáč, lenže aj Kira predviedol úspešný zákrok. V 24. minúte Fabiš našiel prihrávkou z pravého krídla pri bližšej žrdi Boďu, ale jeho nebezpečnú strelu vyrazil Kira. Po šiestich minútach Sloboda prihral pred bránu Švecovi a ten pohotovou strelou k tyči prekonal Krajčírika – 0:1.

Krátko po zmene strán predviedol Sloboda ďalšiu peknú prihrávku, no úplne voľný Kyziridis vystrelil vo veľkej šanci nepresne. Ružomberčania sa v ďalšom priebehu druhého polčasu snažili o vyrovnanie, lenže súper pozorne bránil. V 77. minúte, po tom, čo skončil v šestnástke na trávniku striedajúci Gerec, hlavný rozhodca najskôr nariadil pokutový kop, ale následne ho odvolal po diskusii s asistentom a hráčmi Zlatých Moraviec. Po desiatich minútach sa však Gerec dočkal gólu, keď sa jeho hlavička po Fabišovom centri odrazila od žrde do brány – 1:1.

Liptáci chceli v záverečných minútach dokonať obrat skóre, čo sa im už síce nepodarilo, no po remíze 1:1 si už v osemnástom kole základnej časti definitívne zaistili účasť v jarnej nadstavbovej skupine o titul.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Vedeli sme, že v dnešnom zápase nás bude čakať húževnatý súper, čo sa potvrdilo. Prišiel sem s určitým zámerom, že by tu chcel získať nejaký bod. To sa mu podarilo, ale myslím si, že naším zámerom bolo ísť do tohto zápasu s tým, že chceme vyhrať. Preto sme zvolili aj rozostavenie, že chceme hrať na dvoch útočníkov. Musím povedať, že tá spolupráca nám tam trošku nevychádzala, ale aj tak ako sme chceli vstúpiť do zápasu, že mať určitý tlak, vytvoriť si príležitosti a skórovať z nich, to sa potvrdilo. Brankár Kira hlavne v prvej pätnásťminútovke veľmi dobre zasiahol. Mali sme štandardné situácie. Súper bol veľmi dobre organizovaný, bol nachystaný na naše štandardné situácie. Tým, že organizácia Zlatých Moraviec bola na úrovni, z toho nám mohol súper hroziť v rýchlych kontrách. V tridsiatej minúte im jedna vyšla, kde sme nezachytili stred poľa a súper dal gól. Potom ako čas plynul sme s tým chceli niečo spraviť. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie. Vyšlo nám striedanie, kde si Štefan Gerec svojou aktivitou zaslúžil gól na 1:1. Trošku nás môže mrzieť, že to neprišlo skorej. Lebo čas veľmi rýchlo plynul. Mrzí ma, že nám ušlo desať minút len preto, že sa nehralo. Myslím si, že futbal na Slovensku sa nebude zlepšovať, ak tam budú takéto veľké prestoje a intenzita zápasov sa bude nie úkorom súpera znižovať. Tým pádom nám chýbali minúty na to, aby sme možno zlomili tento zápas. Lebo ako ste videli, v druhom polčase moje mužstvo išli za tým, chcelo streliť gól, čo sa nám podarilo. Bola tam emócia. Žiaľ Bohu v tom tlaku sme druhýkrát neskórovali a musím pogratulovať trénerovi, že tu získali ten jeden bod.“

Ľuboš Benkovský (tréner Zlatých Moraviec): „Zápas bol taký, aký ste ho videli. Fázy sa striedali. V určitých fázach sme boli lepší my. Potom prišiel druhý polčas, možno dlhšia fáza, kedy sa súper snažil dať ten gól. Nakoniec sa im to podarilo. Z našej strany je veľké pozitívum to, že sme ďalší zápas vonku neprehrali. Získali sme ďalší, pre nás veľmi dôležitý bod. Zase sme ukázali, že fungujeme, pracujeme. Postupne sa snažíme stúpať spoločne hore. Toto je pre nás dôležité, že po ťažkom období postupne pribúdajú body do tabuľky a postupne sa dostávame do lepšej pozície. Napriek tomu všetkému to bude ešte veľmi ťažké, ale ten proces sa nejako ukazuje, tí hráči sa nejako ukazujú a sme veľmi šťastní, že sme tu získali ten bod.“