28.8.2022

Ružomberok prehral so Slovanom Bratislava + FOTO, VIDEO

V nedeľu 28. augusta 2022 odohral Ružomberok domáci zápas siedmeho kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava.
0:1 (0:0)
Štadión MFK Ružomberok
7. kolo, 20:30
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Frühwald – Mrva, Maslo, Malý – Luterán (57. Halabrín), Fabiš, Mojžiš (83. Selecký), Madleňák – Gerec (90. Dopater), Kelemen (57. Tučný), Regáli

ŠK Slovan Bratislava: Trnovský – Hrnčár (70. Kankava), Kašia, Morlacchi, Lovat – Barseghjan, Mustafič, Pauschek (90. Medveděv), Čavrić – E. Ramirez (70. Green), Medved (78. Šaponjić)

Gól: 90. Barseghjan

Žltá karta: 90. Regáli

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Vorel

Diváci: 2574

Prvú veľkú šancu mali hostia už v 2. minúte, kedy strelu Barseghjana zastavilo brvno. Po deviatich minútach na opačnej strane Fabiš našiel centrom z priameho kopu Kelemena. Ten však tiesnený nehlavičkoval dostatočne razantne a Trnovský chytil loptu do náručia. V 21. minúte Mustafić vystrelil spoza veľkého vápna na stred brány, kde neprekvapil Frühwalda. O osem minút neskôr Čavrić spoza šestnástky tesne minul bránu. V 33. minúte Fabiš vysunul Gereca, ktorý si vylepšil streleckú pozíciu, no zakončenie ružomberského útočníka z hranice veľkého vápna napokon Trnovský nepustil za svoj chrbát. Ružomberský obranca Fabiš mal prsty aj v ďalšej šanci Liptákov, ktorá prišla po dvoch minútach, keď bol jeho center z priameho kopu zrazený pred voľného Kelemena. Domáci ofenzívny futbalista však okrem hradby tiel pred sebou prestrelil aj bránu. V 38. minúte po Lovatovom centri hlavičkoval Medved nad brvno.

V 52. minúte Barseghjan namieril spoza pokutového územia tesne vedľa. Ten istý hráč o sedem minút neskôr vysunul Mustafića, no jeho strelu vyrazil Frühwald. Domáci gólman si vzápätí pripísal ďalší úspešný zákrok, keď nohou vyrazil strelu Lovata smerujúcu k žrdi. V 61. minúte Tučný sympaticky potiahol útok po pravom krídle. Svoj prienik zakončil streleckým pokusom, no Trnovský jeho strelu chytil bez väčších problémov. V 77. minúte vyslal Lovat ďalšiu strelu k bližšej žrdi, ale aj tentokrát bol Frühwald na mieste. Po troch minútach Fabiš tvrdo vypálil spoza šestnástky do Gereca, následne sa mu lopta vrátila na kopačku a ružomberský futbalista tesne minul svätyňu hostí. Vzápätí na opačnej strane z podobnej situácie Barseghjan taktiež namieril vedľa brány. V 90. minúte sa rysovala veľká šanca pre Regáliho, ktorému poslal Gerec kolmú prihrávku do behu, lenže napokon sa mu v rýchlosti nepodarilo prekonať vybehnutého Trnovského. Rozhodujúci moment prišiel v samom závere. Green poslal z ľavého krídla center až na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ hlavou skóroval Barseghjan – 0:1.

Zápas sa skončil prehrou Ružomberka 0:1, čo je pre Liptákov prvá prehra v aktuálnom ročníku Fortuna ligy a zároveň druhá ligová prehra v roku 2022. Pochvalu za celozápasové fandenie si zaslúži fanklub Concordia 1906 a aj všetci diváci, ktorí si v nedeľu večer našli cestu na tribúny ružomberského štadióna.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Videli ste, že Slovan mal veľmi dobrý vstup do zápasu. Vedeli sme, že budú robiť všetko preto, aby u nás vyhrali a aby boli v tom zápase dominantnejší. Musím povedať, že naši chlapci zápas oddreli aj v tej zostave, s ktorou sme hrali. Divákom sa musel zápas páčiť. Bolo tam veľa striel. Možno nie na bránu, ale bolo veľa streleckých pokusov. Škoda, že sme nemali lepšiu mušku. Takisto Slovan mal dostatok striel. Myslím si, že od začiatku bolo jasné, že kto v tomto zápase strelí prvý gól, tak bude ten šťastnejší a zoberie si tri body. Musím pochváliť našich hráčov, že tí, ktorí nastúpili sa tam vydali a mrzí nás hlavne deväťdesiata minúta, kde sme ten zápas mali uhrať a nemali sme inkasovať gól. Vidím ale veľa pozitív v tom, že sme vedeli byť v niektorých fázach hry nebezpeční aj pre Slovan. Vytvorili sme si dostatok štandardných situácií. Škoda, že sa nám nepodarila nejaká využiť. “

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana Bratislava): „Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Samozrejme keď dáte gól v poslednej minúte, musíte byť veľmi šťastní, musíte byť spokojní. Dnes som spokojný s prístupom aj hrou. Nebol to ľahký zápas, pretože v Ružomberku sa vždy hrá ťažko. Samozrejme mali sme veľa zmien. Takisto domácemu trénerovi chýbali hráči, päť-šesť hráčov zo základnej zostavy. Takisto aj nám. Takže sme vzhľadom na únavu aj na zranenia rotovali zostavu, ale zvládli sme to výborne. Som spokojný, som rád. Myslím si, že sme boli lepší o ten gól a zaslúžene sme vyhrali.“