7.11.2021

Ružomberok prehral so Slovanom Bratislava + VIDEO

V nedeľu 7. novembra 2021 odohral Ružomberok štrnáste kolo Fortuna ligy na štadióne Slovana Bratislava.
1:0 (1:0)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
14. kolo, 15:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Hrnčár, Kashia, De Marco, Vojtko (90. Abena) – Kankava, Lichý – Zmrhal (77. Čavrić), Weiss (77. Agbo), Green (90. Rabiu) – Mráz (44. Henty)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (74. Mrva), Luka, Madleňák – Kochan – Kostadinov (62. Rymarenko), Luterán (87. Múdry), Takáč (87. Ďungel), Regáli – Bobček (62. Boďa)

Gól: 12. Zmrhal

Žlté karty: 55. Hrnčár – 50. Fabiš, 76. Madleňák, 90. Kochan

Rozhodovali: Prešinský – Somoláni, Weiss

Diváci: 3075

V 6. minúte Zmrhal nebezpečne vypálil spoza šestnástky, ale Krajčírik vyrazil jeho zakončenie na rohový kop, po ktorom ružomberský gólman zneškodnil Lichého pätičku. V 12. minúte už Zmrhal využil šancu a strelou z vnútra veľkého vápna poslal Slovan do vedenia 1:0. Vzápätí mohla prísť odpoveď hostí, lenže Kostadinov po Madleňákovej prihrávke prestrelil bránu. V 15. minúte namieril Takáč spoza šestnástky nad brvno. Krátko na to sa na opačnej strane rútil na bránu Green, no Krajčírik dobre prečítal situáciu, vybehol a vyrazil jeho strelu. V 27. minúte to skúsil spoza veľkého vápna Bobček, lenže zakončenie smerujúce na stred brány chytil Šulla. Po chvíli domáci zblokovali Takáčovu strelu tesne vedľa brány na rohový kop. V 35. minúte to vyskúšal Luterán z väčšej vzdialenosti, ale mieril nad. Krátko na to pohrozil Hrnčár strelou mimo brány. V 38. minúte išiel Green druhýkrát sám na Krajčírika, no aj tentokrát vyšiel zo situácie úspešnejšie gólman hostí, keď vyrazil jeho strelu. V 40. minúte si aktívny Green nabehol pred bránu na Vojtkovu loptu a hlavičkoval do brvna. Po štyroch minútach Mráz našiel v šestnástke Weissa, ktorému sa podarilo vystreliť spoza ružomberskej obrannej štvorice, lenže z mierneho uhla rozvlnil bočnú sieť. V samom závere prvého polčasu Takáč poslal prihrávku z priameho kopu Madleňákovi, ktorý vystrelil nad brvno.

V 51. minúte Kankava prudko vystrelil spoza šestnástky a Krajčírik vyrazil jeho strelu. Vzápätí prišiel protiútok hostí, lenže Regáliho strelu z uhla a aj následné nebezpečné zakončenie Bobčeka vyrazil Šulla. Po troch minútach po rohovom kope Takáča vypálil Kochan z hranice veľkého vápna presne k žrdi a Šulla výborným zákrokom vyrazil loptu. V 71. minúte Green vystrelil z väčšej vzdialenosti, no mieril nad. Po piatich minútach získal Zmrhal priamy kop, ktorý aj sám zahrával priamou strelou točenou tesne nad brvno. V 89. minúte vybojovali hostia priamy kop. Po Rymarenkovom centri nastal závar pred bránou, lenže Liptáci nedokázali pretlačiť loptu do siete. V druhej nadstavenej minúte Krajčírik vyrazil prudkú strelu Kankavu spoza šestnástky. Ružomberok podľahol Slovanu Bratislava 0:1 a pre Liptákov to bola druhá prehra v aktuálnom ročníku.