13.11.2022

Ružomberok prehral so Slovanom Bratislava + VIDEO

V nedeľu 13. novembra 2022 odohral Ružomberok v Bratislave osemnáste kolo Fortuna ligy s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava.
2:0 (0:0)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
18. kolo, 17:30
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek, Kašia, Abena, Lovat (89. Morlacchi) – Kucka, Kankava – Čavrić (81. Green), Weiss (89. Mustafić), Chakvetadze (53. Zmrhal) – Ramírez (81. Šaponjić)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Morong, Luterán (46. Halabrín), Zsigmund (79. Malý), Regáli – Gerec (63. Chrien), Bobček (79. Kelemen)

Góly: 48. Ramirez, 56. Weiss

Žlté karty: 12. Lovat, 73. Pauschek – 55. Krajčírik, 57. Zsigmund

Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Jekkel

Diváci: 3570

V 5. minúte Morong potiahol akciu stredom ihriska a zakončil ju strelou spoza veľkého vápna mimo brány. Po dvoch minútach aj Zsigmund z podobnej pozície minul domácu svätyňu. V 9. minúte Madleňák bez váhania vypálil spoza obrancov, lenže ani jeho krížne zakončenie si nenašlo cestu medzi žrde. Po troch minútach na opačnej strane strieľal z mierneho uhla Ramirez a Krajčírik vyrazil loptu pred seba a ružomberská defenzíva ju odvrátila. V 21. minúte Pauschek mieril pod brvno, odkiaľ vyrazil strelu Krajčírik. V 26. minúte Zsigmund krížnou strelou tesne minul vzdialenejšiu žrď domácej brány. Po jedenástich minútach Čavrić prihral Weissovi pred odkrytú časť brány, lenže tiesnený Weiss namieril spoza Fabiša tesne vedľa. V 44. minúte Maslo po rohovom kope hlavou minul bránu. Vzápätí na opačnej strane Čavrić spoza veľkého vápna mieril tesne vedľa žrde.

V 47. minúte Halabrín zblokoval strelu Kankavu spoza šestnástky. Po minúte Kucka našiel pred bránou Ramireza a ten otvoril skóre – 1:0. V 51. minúte sa Chakvetadze rútil z uhla na bránu. Jeho strelu vyrazil Krajčírik a následnú dorážku Ramireza nepustil do siete Mojžiš. Po preverení kontaktu medzi ružomberským brankárom a Chakvetadzem systémom VAR bol nariadený pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Weiss, ktorému síce Krajčírik vyrazil strelu, no z následnej dorážky sa už Weiss nemýlil – 2:0. V 74. minúte získali Liptáci priamy kop. Fabiš našiel centrom Masla a ten hlavičkoval mimo brány. Vzápätí na opačnej strane hostia tečovali strelu Kankavu tesne vedľa vlastnej svätyne. V 76. minúte ružomberská defenzíva zblokovala Čavrićovu strelu. Po minúte sa Ramirez rútil na bránu. Domáci útočník síce prekonal Krajčírika, ale loptu spred bránkovej čiary odkopol Maslo na rohový kop, po ktorom Krajčírik vyrazil Ramirezovu hlavičku. Vzápätí na opačnej strane Regáli mieril nad brvno. V 84. minúte Weiss naservíroval prihrávku Greenovi do veľkej šance, ten však tesne minul bránu. Po troch minútach Chovan chytil Maslovu tečovanú strelu. V 90. minúte po Fabišovom rohovom kope Kelemen hlavičkoval nad brvno. V nadstavenom čase sa dostával do šance Mustafić, všetko ale vyriešil umným vybehnutím Krajčírik. O chvíľu Šaponjić v šanci mieril vysoko nad. Zápas sa skončil prehrou Ružomberka 0:2.