24.11.2022

Ružomberok prehral v Dunajskej Strede + VIDEO

Vo štvrtok 24. novembra 2022 odohral Ružomberok dohrávku jedenásteho kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede.
1:0 (1:0)
MOL Aréna
11. kolo, 18:30
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Brunetti, Pinto, Kružliak, Blackman (73. Szánthó) – Dimun, Kalmár (73. Veselovský), Andzouana – Nebyla (85. Fazlagić), Krstović (90.+4 Muhamedbegović), Gavrić (85. Ramadan)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák (89. Tučný) – Gerec (73. Mrva), Chrien, Zsigmund, Lichý (65. Malý), Morong (73. Luterán) - Bobček (46. Kelemen)

Gól: 23. Nebyla

Žlté karty: 67. Nebyla, 90.+2 Kružliak – 45. Zsigmund

Červená karta: 63. Mojžiš

Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Kmec

Diváci: 4413

Už v 2. minúte Krstović preveril Krajčírika pokusom spoza veľkého vápna, ktorý nenarobil gólmanovi problémy. Po desiatich minútach sa na opačnej strane ihriska dostával do zaujímavej šance Morong, lenže jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca. V 14. minúte Chrien prihral Bobčekovi a strelu ružomberského útočníka vyrazil Petráš. Po šiestich minútach sa Gavrić preštrikoval k zakončeniu z uhla, odkiaľ rozvlnil bočnú sieť. V 23. minúte Andzouana našiel v šestnástke Nebylu a ten pohotovo otvoril skóre – 1:0. O jedenásť minút Morong vystrelil vedľa bližšej žrde. V 37. minúte Petráš vyrazil Madleňákovu strelu. Po troch minútach Krstović strieľal z ťažkého uhla. Jeho strelu vyrazil Krajčírik pred Gavrića, ten však tiesnený Maslom zblízka neupratal loptu do brány. V 44. minúte Bobčekove zakončenie zblokoval obranca a následne Morong minul bránu.

V 48. minúte Gerec prihral Kelemenovi, no ten mieril vedľa vzdialenejšej žrde. Po minúte Zsigmund vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. V 50. minúte Krstović krížnou strelou minul vzdialenejšiu tyč. O dvanásť minút Blackman prenikal do šance. Mojžiš ho zastavil za cenu červenej karty. Liptáci museli dohrávať v početnej nevýhode a zároveň aj čeliť priamemu kopu z nebezpečnej pozície. Kalmár namieril z tejto štandardnej situácie na stred brány, odkiaľ loptu vyrazil Krajčírik. V 66. minúte Pinto hlavičkoval nad brvno. Po troch minútach sa Krstović z uhla rútil na Krajčírika, ktorý vyrazil jeho strelu na rohový kop. Po centri od rohovej zástavky Kružliak hlavičkoval nad brvno. V 77. minúte Maslo nebezpečne vypálil z priameho kopu, lenže loptu smerujúcu do horného rohu vyrazil Petráš. O tri minúty po Madleňákovej prihrávke sa ocitol Kelemen sám pred Petrášom, ktorý nohou vyrazil jeho strelu. Vzápätí na opačnej strane si Krajčírik pripísal úspešný zákrok pri strele Krstovića. V 81. minúte Zsigmund takmer prekonal Petráša, ten však na dvakrát chytil jeho zakončenie. Po štyroch minútach Kelemen v ďalšej obrovskej príležitosti minul vzdialenejšiu žrď. V 87. minúte Ramadan krížnu strelu neusmernil do brány. Ružomberčania sa napriek početnej nevýhode snažili až do konca o vyrovnanie, lenže DAC udržal tesný náskok a Ruža prehrala 0:1.