26.2.2023

Ružomberok prehral v Žiline + VIDEO

V nedeľu 26. februára 2023 odohral Ružomberok pod Dubňom 21. kolo Fortuna ligy s domácou Žilinou.
2:0 (1:0)
Štadión MŠK Žilina
21. kolo, 17:30
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Nemčík – Rusnák (69. Kopásek), Gidi, Iľko (68. Minárik), Bari – Kaprálik (90. Galčík), Jambor, Essomba (57. Ďuriš)

MFK Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Maslo, Malý, Madleňák – Gerec (65. Šefčík), Zsigmund, Chrien, Domonkos (76. Švehla), Selecký (65. Macejko) – Bobček (76. Kelemen)

Góly: 9. Stojchevski, 86. Gidi

Žlté karty: 36. Gidi, 58. Stojchevski, 74. Minárik, 88. Leitner, 89. Belko – 89. Šefčík, 90.+2 Macejko

Rozhodovali: Kružliak - Weiss, Štrbo

Diváci: 762

Hneď v úvodnej minúte prišla veľká šanca domácich, keď sa Gidi dostal k odrazenej lopte. O osem minút už Stojchevski otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 23. minúte Essombovu nebezpečnú strelu nohou vyrazil Ťapaj. Po dvoch minútach ružomberský brankár vyrazil Bariho pokus. V 27. minúte obidve Seleckého strely zblokoval Leitner na rohový kop, po ktorom Chrien vystrelil nad brvno. Po troch minútach zahrávala Ruža ďalší rohový kop a Maslo rozvlnil sieť, lenže gól nebol uznaný. V 33. minúte Jambor minul brvno brány hostí.

Aj na začiatku druhého dejstva prišla príležitosť Šošonov, lenže pokus Essombu chytil Ťapaj. Následne prebrali iniciatívu hostia.V 53. minúte Chrienovu strelu po rohovom kope zblokoval obranca ponad brvno. Liptáci si tak zopakovali túto štandardnú situáciu a Gerec trafil žrď. V 68. minúte Bobčekovu strelu zblízka vyrazil Belko. Po štyroch minútach Bobček prihral pred bránu Zsigmundovi a jeho strelu zneškodnil domáci gólman. Vzápätí na opačnej strane Ťapaj vyrazil strelu Kopáska. Od tejto chvíle začali opäť hroziť domáci futbalisti.V 81. minúte Bari z uhla namieril mimo bližšej žrde. Po troch minútach sa Ďuriš snažil využiť zaváhanie ružomberskej defenzívy, lenže mieril mimo brány. V 86. minúte Gidi vystrelil k žrdi spoza šestnástky a zvýšil domáci náskok na 2:0. Po dvoch minútach Ružomberok získal priamy kop, lenže Maslovu strelu z tejto štandardnej situácie chytil Belko.

Výsledok sa už do záverečného hvizdu nezmenil. Ruža prehrala 0:2 a o tom, či bude hrať v nadstavbovej skupine o titul sa rozhodne až v poslednom kole základnej časti v sobotu 4. marca 2023 o 16:30. Mužstvo spod Čebraťa v ňom privíta na svojom trávniku Dunajskú Stredu.