10.9.2021

Ružomberok remizoval v Zlatých Moravciach + VIDEO

V piatok 10. septembra 2021 odohral Ružomberok zápas siedmeho kola Fortuna ligy s domácimi Zlatými Moravcami.
2:2 (0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce, a. s.
7. kolo, 17:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kira (58. Lukáč) – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Bednár, Kolesár (46. Chren) – Chobot (67. Gamboš), Ďubek (46. Mondek), Kyziridis – Švec

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan – Rymarenko (76. Boďa), Takáč, Regáli (78. Dopater) – Gerec (90. Selecký)

Góly: 71. Mondek, 83. Čonka - 39. Regáli, 56. Takáč

Žlté karty: 28. Čögley, 78. Kyziridis, 90. Bednár

Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Ferenc

Diváci: 618

V úvodných minútach hostia poslali niekoľko nebezpečných centrov do domáceho veľkého vápna, ale nedostali sa do výraznejšej možnosti na zakončenie. V 17. minúte získal Ružomberok priamy kop. Takáč volil miesto centra prihrávku na Kochana, ktorého center hlavou usmernil Mojžiš vedľa brány. Po štyroch minútach to skúsil Takáč spoza veľkého vápna, lenže nenamieril medzi žrde. Vzápätí na opačnej strane Kyziridis preveril Krajčírika, ten bol na mieste a chytil jeho pokus spoza šestnástky. V 33. minúte dopadol Takáčov center z rohového kopu pred Mojžiša, lenže ružomberský futbalista vystrelil nad brvno. Po dvoch minútach Bednár vystrelil spoza veľkého vápna mimo brány. V 38. minúte Takáč vysunul Regáliho, ktorý tiesnený Čögleyom vnikol do šestnástky a krížnou strelou namieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Po minúte Fabišov center zblokoval Čonka pred Regáliho a ten pohotovo upratal loptu do odkrytej časti brány – 0:1. V závere nadstaveného času sa rútil sám na bránu Regáli, ale jeho strelu vyrazil Kira.

V 49. minúte domáci poslali veľmi nebezpečnú loptu pred bránu, odkiaľ ju v poslednej chvíli odkopol Rymarenko. Po dvoch minútach bol Rymarenko aktívny aj na opačnej strane a jeho strelu vyrazil Kira. V 55. minúte našiel Regáli prihrávkou z pravej strany pred bránou voľného Takáča a ružomberský stredopoliar dokopol loptu do siete – 0:2. Po tejto situácii došlo k striedaniu domáceho brankára, keď Kiru, ktorý sa krátko predtým zranil pri strete s Rymarenkom, nahradil Lukáč. V 68. minúte Regáli poslal pred bránu nebezpečnú loptu a Chren ju riskantne odvrátil tesne popri vlastnej bráne na rohový kop. Po troch minútach Čonka našiel Mondeka a ten strelil kontaktný gól – 1:2. V 82. minúte Čonka využil zaváhanie defenzívy hostí a vyrovnal na 2:2. Po štyroch minútach Kyziridis poslal nebezpečný center pred bránu, ale Švec ho neupratal do siete. Stretnutie sa tak skončilo remízou 2:2.