13.5.2023

Víťazná rozlúčka s domácim prostredím + FOTO, VIDEO

V sobotu 13. mája 2023 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Michalovcami.
2:0 (0:0)
MFK Ružomberok
Nadstavba, 16:30
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Krajčírik – Úradník, Fabiš, Malý, Selecký (81. Tučný) – Domonkos (81. Rakyta), Zsigmund (67. Švehla) – Šefčík (83. Kelemen), Chrien, Madleňák (67. Macejko) – Gerec

MFK Zemplín Michalovce: Kozhukhar – Kotula, Marjanovič, Volanakis, Ceklič (38. Marcin) – Njie (83. Žofčák) – Vaško (46. Begala), Peña – Magda, Adekunle, Jánošík (83. Kanu)

Góly: 63. Madleňák, 69. Šefčík

Žlté karty: 78. Domonkos, 83. Rakyta – 28. Volanakis

Rozhodovali: Gemzický – Košecký, Roszbeck

Diváci: 654

Liptáci boli od úvodu aktívnejší, ale výraznejšia šanca domáceho celku dlho neprichádzala a strely Gereca aj Domonkosa leteli mimo troch žrdí. Výraznejšiu príležitosť mal v 37. minúte Chrien, ktorého hlavičku vyrazil spod brvna Kozhukhar na rohový kop. Na konci polčasu mal striedajúci Marcin možnosť potrestať Ružomberčanov za nevyužitú hernú prevahu, lenže jeho strelu, ktorou prekonal domáceho gólmana, zastavil na bránkovej čiare Fabiš.

Krátko po zmene strán Krajčírik zneškodnil Marcinovu strelu. V 53. minúte Šefčík našiel pred bránou Gereca, no tiesnený útočník zoči-voči brankárovi namieril do Kozhukhara. Vzápätí na opačnej strane Krajčírik vyrazil Jánošíkovu strelu a Begalova dorážka smerovala mimo brány. V 63. minúte Šefčík naservíroval loptu Madleňákovi, ktorý pohodlne skóroval do odkrytej časti brány – 1:0. O šesť minút Úradník prihral Šefčíkovi a ten peknou strelou spoza veľkého vápna pod brvno zvýšil domáci náskok na 2:0. V druhej nadstavenej minúte ešte prišla šanca hostí na čestný úspech, lenže Krajčírik pohotovo nohou vyrazil strelu Adekunleho.

Ruža tak v poslednom domácom stretnutí zvíťazila nad Michalovcami 2:0. Poďakovanie opäť patrí fanklubu Concordia 1906, ktorý sa nielen dnes, ale počas všetkých domácich duelov v sezóne staral o atmosféru. Na základe výsledkov v prvej šestke je zároveň isté, že si mužstvo spod Čebraťa zahrá v baráži o poslednú miestenku do Európskej konferenčnej ligy UEFA, kde sa v úvodnom kole predstaví na pôde štvrtého tímu.

Ohlasy trénerov

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že dnes sme zaslúžene vyhrali, ale v prvom polčase bolo vidieť dosť nepresností. Aj súper s tromi strednými obrancami nám vykrýval priestor, ktorý sme chceli využívať. Dnes sme si v zápase vyskúšali zase našich nových, mladých hráčov a ukázali nám, že do budúcna s nimi musíme rátať. Myslím si, že keď si už chlapci zvykli na ihrisku, v druhom polčase sme sa dostávali častejšie do zakončení. Boli sme efektívni, lebo z troch striel sme dali dva góly a tam sa to rozhodlo. Myslím si, že chlapci mali dnes emóciu. Dali sme si cieľ, že sa chceme rozlúčiť s našimi divákmi, lebo po dvoch prehrách sme mali výčitky z toho, že minule tie zápasy neboli v poriadku a tým pádom sa im chceme poďakovať za to, že nás chodili povzbudiť na štadión. Musíme sa pripraviť na baráž, čo je ďalšia skvelá správa. Treba si užiť každé jedno víťazstvo.“

Norbert Hrnčár (tréner Michaloviec): „Bol to z našej strany nezvládnutý zápas. Neboli sme dobrí pohybovo. Neboli sme dôrazní v súbojoch a domáci v podstate zaslúžene zvíťazili. Keď sa chceme vyhnúť baráži, tak do nasledujúceho zápasu musíme ísť s úplne iným nastavením. S úplne inou emóciou a energiou. Vtedy sa môžeme vyhnúť baráži. Máme týždeň na to, aby sme sa nastavili na tieto veci.“