21.5.2022

Víťazná rozlúčka s úspešnou sezónou + FOTO, VIDEO

V sobotu 21. mája 2022 odohral Ružomberok domáci zápas posledného desiateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Sereďou.
3:1 (3:1)
Štadión pod Čebraťom
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs ŠKF Sereď

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán (73. Úradník), F. Lichý – Gerec (85. Selecký), Domonkos, Regáli (85. Macejko) – T. Bobček (53. Rymarenko)

ŠKF Sereď: M. Chudý – Todoroski, Dias, Osmanovic, Popović (65. Potoma) – Iglesias (82. Matheus) – Morong (65. Ridwan), Haša (65. Katunský), Fábry, P. Yao – Cobnan (82. Tahrić)

Góly: 6. a 10. Gerec, 43. Regáli – 36. Fábry (z 11m)

Žlté karty: 66. Luterán – 42. Cobnan, 75. Katunský

Červená karta: 56. Osmanovic

Rozhodovali: Ochotnický – Vass, Kuba

Diváci: 2011

Liptáci mali vydarený vstup do stretnutia. Už v 5. minúte vybojoval Gerec priamy kop. Fabišovu strelu hostia zrazili pred Gereca, ktorý hlavou otvoril skóre – 1:0. Vzápätí to na opačnej strane skúšal Iglesias, no jeho zakončenie bez problémov zneškodnil Frühwald. V 10. minúte opäť udreli Ružomberčania, keď Regáliho výbornú prihrávku upratal do siete Gerec a pripísal si druhý presný zásah v stretnutí – 2:0. Následne prevzali aktivitu hostia. V 21. minúte Fábry vypálil spoza šestnástky a Frühwald vyrazil nebezpečné zakončenie na rohový kop. Sereď išla za kontaktným gólom a napokon sa ho aj dočkala, keď po štrnástich minútach získala pokutový kop, ktorý premenil Fábry – 2:1. Tento stav však platil len do 43. minúty, pretože potom Lukova strela aj s prispením Regáliho teču skončila v sieti – 3:1.

V 56. minúte Osmanović fauloval prenikajúceho Domonkosa, dostal červenú kartu a hostia dohrávali v početnej nevýhode. Ružomberčania už potom kontrolovali ďalší priebeh duelu a v závere mohli skórovať striedajúci mladí hráči, lenže v 82. minúte Úradník po Domonkosovom centri minul bránu, po štyroch minútach Úradníkovu strelu z nebezpečnej pozície zneškodnil Chudý a brankár Serede bol úspešný aj v samom závere, kedy vyrazil Madleňákovu hlavičku aj Macejkovu dorážku. Ružomberok zvíťazil 3:1 a po stretnutí mohol naplno osláviť zisk ligového striebra. Medaily hráčom odovzdali futbalové legendy Antonín Panenka, Karol Dobiaš a Jozef Chovanec. Pochvalu za fandenie v súboji so Sereďou, ako aj vždy kedy to v aktuálnej sezóne bolo možné, si zaslúži náš fanklub Concordia 1906.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Chcel by som sa poďakovať hlavne trénerovi. Krásne to zhrnul. Mali sme fakt fantastickú sezónu a som veľmi šťastný, že sa nám to podarilo potvrdiť aj v tomto poslednom zápase. Išli sme do neho s tým, že chceme vyhrať, aby sme si mohli tie oslavy všetci užiť. Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, všetkým ľuďom, ktorí robia v klube, realizačnému tímu. Hlavne by som sa chcel poďakovať hráčom, lebo odmakali to celú sezónu. Boli veľmi dobre mentálne pripravení do každého zápasu a myslím si, že sme zaslúžene získali druhé miesto. Dnešný zápas sme začali veľmi dobre. Mali sme veľmi dobrý vstup. Dali sme dva góly. Potom by som povedal, že súper využil nejakú tú eufóriu, že niektorí chlapci chceli ísť do ofenzívy a prepadávali sme hlavne v strede pola, kde Sereď hrala veľmi dobre. Dostávala sa do streleckých príležitostí hlavne z centrálnej vertikály. Chvalabohu dobré zákroky mal náš novic Frühwald. Takže nás aj podržal a potom aj z tých niektorých útokov Serede, ktorá sa snažila buď po centroch alebo pomocou striel sa dostávať k našej bráne, sme po individuálnej chybe inkasovali na 2:1. Som ale rád, že po krásnej akcii s otočením ťažiska hry a dobrým prebratím v podstate aj Regáliho sme dali pekný gól. Potom jasná vec, že ten druhý polčas sme mali niečo nahraté a čakali sme, že nám vyjde nejaká rýchla akcia. To sa aj potvrdilo, keď súperov hráč stiahol nášho hráča. Nasledovala červená karta. Tým pádom bol zápas v podstate rozhodnutý. Potom to bolo o tom, či sa naši mladíci, ktorí sa zjavili na fortunaligových trávnikoch, či už Úradník alebo Macejko, dokážu strelecky presadiť. Asi by ich čakala nejaká odmena. Pišta Gerec by to hneď zinkasoval od nich a možno by sme mali dnes večer krajšiu zábavu.“

Juraj Jarábek (tréner Serede): „V prvom rade musím zablahoželať Peťovi a celému Ružomberku k fantastickej sezóne s chlapcami zo Slovenska. Takto by to malo vyzerať. Škoda, myslel som, že príde viac divákov, lebo zaslúžili by si aspoň päťtisícovú kulisu, ale klobúk dole, že prišlo dvetisíc. Ďakujem tým ľuďom, že prišli na záver sezóny. V druhom rade chcem naozaj poďakovať môjmu tímu, pretože tí chlapci dosiahli piate miesto v lige a vlastne sme celé štyri roky boli bezdomovci. Chcem sa poďakovať celej Seredi, tomu tímu, pánom majiteľom, ktorí naozaj urobili kopec roboty. Nechcem tu rozoberať nejaké veci čo sa týka mesta a tak ďalej, ale bohužiaľ dopadlo to tak. Zápas sme chceli odohrať dôstojne, lebo nás prenasledovali problémy. Ďakujem všetkým, ktorí v Seredi dohrali túto sezónu. Bol to úplne fajn pohodový zápas. Ružomberok mal výborný vstup, to čo ich celú sezónu zdobilo, absolútna efektivita. Potom sme sa im trošku vyrovnali. V tejto situácii nemám chlapcom čo vytknúť. Úplne zaslúžené víťazstvo Ružomberka. Myslím, že futbal bol dobrý. Sereď nesklamala, chcela hrať futbal, ale tam už sú nejaké vedľajšie veci, ktoré neovplyvníme. Z toho pohľadu si myslím, že pekná rozlúčka. Ďakujem všetkým ružomberským fanúšikom, že naozaj to bolo dôstojné, krásne a gratulujem Ružomberku.“