26.2.2022

Víťazná rozlúčka so základnou časťou + FOTO

V sobotu 26. februára 2022 uzavrel Ružomberok základnú časť Fortuna ligy domácim zápasom s Pohroním.
1:0 (0:0)
22. kolo, 17:00
MFK Ružomberok vs FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Gerec (82. Mrva) – Luterán (66. Domonkos), Kochan – Rymarenko (66. Bobček), Lichý, Regáli – Boďa

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Slančík – Sanneh, Klabník, Kapor, Šimčák – Ožvolda, Pajer (70. Chrien), Bangala (55. Steinhübel), Mihalík (70. Lačný) – F. Hašek (46. Diomandé), Fofana

Gól: 54. Lichý

Žlté karty: 59. Luterán, 69. Boďa, 83. Regáli – 16. F. Hašek, 30. Bangala, 37. Pajer

Rozhodovali: Ochotnický – Ádám, Vass

Diváci: 652

V 11. minúte Mihalík vystrelil spoza obrancov nad brvno. Po šiestich minútach mali Liptáci k dispozícii priamy kop z nebezpečnej pozície, lenže Fabiš mieril nad. V 24. minúte Slančík zneškodnil Boďovu hlavičku. Vzápätí na opačnej strane Luka zblokoval nebezpečnú strelu Mihalíka a krátko na to mali opäť šancu domáci, ale Rymarenko vystrelil nad brvno. Rymarenko sa ocitol v šanci aj v 34. minúte, no aj po Regáliho prihrávke mieril nad. Na konci polčasu poslal Hašek z pravej strany veľmi nebezpečnú loptu pred domácu bránu, lenže Fofana nedokázal usmerniť loptu do siete a nabiehajúceho Mihalíka v poslednej chvíli odzbrojil Luterán.

V 51. minúte našiel Rymarenko centrom z priameho kopu Luku, ktorého hlavička zapadla tesne vedľa. Po troch minútach Boďa prihral do behu Lichému. Ružomberský stredopoliar presne mierenou strelou spoza obrancu prekonal brankára a poslal Ružomberok do vedenia 1:0. V 63. minúte zahrávali hostia rohový kop, po ktorom nastal obrovský závar pred domácou bránou, no hráčom Pohronia sa nepodarilo cez hradbu tiel v oranžových dresoch dotlačiť loptu do siete. Po devätnástich minútach mal na dosah gól sezóny Mojžiš, keď prudkou ranou zo stredu ihriska rozozvučal žrď. Na konci sa ešte hostia snažili o vyrovnanie a do dvoch šancí sa dostal striedajúci Lačný, v prvom prípade sa mu však z uhla nepodarilo prekonať domácu defenzívu a v druhom mieril z priameho kopu nad brvno.

Ružomberok sa rozlúčil so základnou časťou Fortuna ligy víťazstvom nad Pohroním 1:0 a do nadstavby pôjde so ziskom 41 bodov z tretej pozície. Budúci víkend si v prvom kole nadstavby zmeria sily so štvrtou Dunajskou Stredou. Pochvalu za fandenie si opäť zaslúži fanklub Concordia 1906.

Zostrih najdôležitejších situácií zo stretnutia si môžete pozrieť TU.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Musím priznať, že naše víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Počujete môj hlas. Musel som byť do posledných minút stále v hre s chlapcami. Musím im poďakovať za toto víťazstvo. Čo sa týka vstupu do zápasu, mali sme dve veľmi dobré štandardky, ktoré nám moc nevyšli. Mužstvo Pohronia si v prvom polčase vypracovalo jednu veľmi dobrú príležitosť. My sme mali problém presadzovať sa v krajoch, kde sme sa chceli presadzovať buď v herných situáciách jeden na jedného alebo dvaja na dvoch, čo sa nám moc nedarilo. Vytvorili sme si v podstate za celý zápas dve strely na bránu, z čoho som rád, že sa jedna skončila gólom. Druhá bola krásna strela Alexa Mojžiša z cez tridsať metrov. Nastrelil tyčku. Súper hral do konca zápasu aktívne. Hlavne pomocou autových vhadzovaní si vedel vytvoriť tlak. V podstate každý jeden aut znamenal nebezpečie pre našu bránu. Musím pochváliť chalanov, že v týždni sme sa na to fakt svedomito pripravovali a uskákali to tam. Boli blízko odrazených lôpt, tie sme získali v našom pokutovom území a vedeli sme ich dostať z nášho pokutového územia. Tým pádom súper nevystrelil na bránu. Takéto víťazstvo sme potrebovali, lebo vieme, že nasledujúci zápas hráme už v utorok so Slovanom. Atmosféra v kabíne bude dobrá a všetci si to užívame.“

Martin Bittengl (tréner Pohronia): „My sme samozrejme jednoznačne sklamaní zo záverečného výsledku. Prišli sme sem hrať aktívne a chceli sme odviezť body, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Nepodarilo sa nám to z niekoľkých dôvodov. Myslím, že sme nehrali vôbec zle, ale z toho celkového množstva štandardných situácií, čo sme mali, musíme byť produktívnejší a musíme byť omnoho nebezpečnejší. Taktiež čo sa týka útočnej fázy v poslednej tretine, veľmi ma mrzí, že sme si nevytvorili v podstate žiadnu vyloženú šancu. Boli to také pološance. Treba na tom zapracovať a dúfam, že nabudúce už sa niektoré pološance premenia na góly.“