4.3.2022

Víťazný vstup do nadstavby + FOTO

V piatok 4. marca 2022 vstúpil Ružomberok do nadstavbovej časti Fortuna ligy domácim stretnutím s Dunajskou Stredou.
4:1 (1:0)
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Lichý (90.+7 Rakyta), Domonkos (69. Luterán) – Gerec (69. Rymarenko), Bobček (80. Múdry), Regáli (90.+7 Matej) – Boďa

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Ri. Ferreira – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Cigaņiks – Andzouana (56. Moumou), Nebyla, A. Balić (77. Dimun), Sharani (56. Veselovský) – Hahn (77. Balogh), Krstović

Góly: 20. Madleňák, 46. Gerec, 65. Bobček, 88. Boďa – 78. Moumou

Žlté karty: 67. Bobček – 67. A. Balić, 67. Muhamedbegović

Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Vorel

Diváci: 633

V úvodných minútach boli aktívnejší hostia, no postupom času začali preberať iniciatívu domáci futbalisti. V 20. minúte Domonkos poslal center z rohového kopu do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval Madleňák a otvoril skóre – 1:0. O sedem minút mohol Madleňák pridať druhý gól hlavou, lenže po Bobčekovom centri z pravého krídla hlavičkoval tesne vedľa. Vzápätí si na opačnej strane pripísal úspešný zákrok Krajčírik, keď vyrazil akrobatické zakončenie Hahna. V 34. minúte vystrašil prítomných divákov Krstović nebezpečnou loptou, ktorá preletela cez šestnástku, no nabiehajúci hráči hostí ju minuli. Po troch minútach Boďa v šanci trafil len pred ním stojacich obrancov, následne sa opäť zmocnil lopty a prihral Bobčekovi, ktorý vystrelil tesne nad horný roh. V 40. minúte Domonkos vyslal strieľaný center. Regáli naň síce nedosiahol, no Ferreira musel zasahovať a vyraziť loptu.

Ihneď po zmene strán Boďa predĺžil center hlavou na Gereca. Ružomberský útočník vystrelil z ťažkého uhla, lopta sa od žrde odrazila do brány a Kružliak ju vykopol až spoza bránkovej čiary – 2:0. V 54. minúte Krstović napálil loptu do brvna a Krajčírika neprekonal ani jeho dorážajúci spoluhráč, ktorý už ale strieľal z ofsajdovej pozície. Po jedenástich minútach Domonkos vypichol prihrávku hostí, potiahol rýchly protiútok stredom ihriska, vysunul Bobčeka a ten strelou do protipohybu brankára zvýšil na 3:0. V 70. minúte Fabiš poslal výbornú prihrávku Bobčekovi, lenže ružomberský útočník tentokrát svoj únik zakončil strelou tesne vedľa vzdialenejšej žrde. O sedem minút neskôr skóroval Moumou – 3:1. V 87. minúte mohli hostia ešte zdramatizovať záver duelu. Pinto našiel v šestnástke Krstovića, ale jeho strelu smerujúcu k žrdi na dvakrát zneškodnil Krajčírik. Navyše vzápätí na opačnej strane Regáli prihral Boďovi, ktorý uzavrel skóre na konečných 4:1. Ruža tak vstúpila do nadstavby víťazstvom. Fanklub Concordia 1906 si zaslúži pochvalu za vytrvalé povzbudzovanie v chladnom počasí.

Zostrih zo stretnutia nájdete TU.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Dnes sme mohli vidieť veľmi zaujímavé stretnutie, kde moje mužstvo vstupovalo do zápasu s určitým zámerom. Hráčov musím pochváliť za disciplínu a organizáciu počas celého zápasu. Aj keď sme mali zápas plne v rukách, počas celého zápasu plnili úlohy do bodky až do posledných minút. Som rád, že sa nám zase darilo v ofenzíve. Videli sme pekné góly. Ako povedal kolega, mali sme o dosť kvalitnejšie prechodové fázy, kde mal súper problém zachytávať našich rýchlych hráčov. Z toho pramenili naše góly a šance. Myslím si, že Dunajská Streda vyzerá opticky lepšie v držaní lopty, ale to v dnešnom futbale vôbec nerozhoduje. Držanie lopty mali dvojnásobné, ale počet striel na bránu jasne ukazuje našu dominanciu hlavne v ofenzívnej hre, čo by sme stále chceli hrať. Zatiaľ čo Dunajská Streda si vytvorila len nejaké štyri pološance. My sme mali za celý zápas asi dvanásť striel a v tých čo išli na bránu sme boli veľmi efektívni. Som rád, že na náš štadión zavítali aj fanúšikovia Dunajskej Stredy, pretože ja ich mám veľmi rád. Videli päť gólov. Keby Dunajská Streda dala gól ešte z nejakej šance, mohol to byť veľmi zaujímavý zápas z toho pohľadu, že chceme aby na celom Slovensku padali góly, ale aspoň kvôli tomu jednému gólu čo dali sa im oplatilo cestovať.“

João Janeiro (tréner Dunajskej Stredy): „Po prvom polčase sme cítili, že ten výsledok, že sme prehrávali, nebol férový, pretože sme mali nejaké šance, ale nedokázali sme ich využiť. Išli sme do druhého polčasu. Prešlo tridsať, štyridsať sekúnd, dostali sme druhý gól. Chýbala tam koncentrácia. Hráči neboli sústredení na ten moment. Od toho momentu už to bol iný zápas. Pokiaľ chcete vyhrať, musíte hrať inak. Domáci mali dobrý prechod do útoku, my sme sa tiež snažili, ale nedarilo sa nám. Aj keď sme mali nejaké šance, nedarilo sa nám z nich skórovať. To, čo sme cez týždeň nacvičovali nám nevyšlo, súperovi vyšlo, takto to dopadlo.“