17.7.2022

Víťazný vstup do novej sezóny + VIDEO

V nedeľu 17. júla 2022 vstúpil Ružomberok do nového ročníka Fortuna ligy súbojom na Záhorí s navrátilcami do najvyššej súťaže zo Skalice.
0:2 (0:2)
Mestský futbalový štadión Skalica
1. kolo, 18:00
MFK Skalica vs MFK Ružomberok

MFK Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Rudzan, Václav (46. Černek) – Nagy, M. Hollý – Baumgartner (31. Potoma), Vlasko (46. Fábry), Yao (80. Brigant) – Šebesta (46. Haša)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Malý, Madleňák – Luterán, Kochan – Tučný (63. Gerec), Lichý (63. Domonkos), Regáli (72. Morong) – Bobček (72. Kelemen)

Góly: 20. Madleňák, 42. Regáli

Žlté karty: 26. Vlasko, 74. Blažek, 90. Fábry

Červená karta: 23. Čögley

Rozhodovali: Glova - Straka, Kmec

Diváci: 2026

V 8. minúte zahrávali Liptáci priamy kop. Tučný sa rozhodol pre strelu na bránu a loptu smerujúcu do horného rohu chytil Junas. Po dvanástich minútach zahrával Tučný pre zmenu rohový kop a z následného závaru dokopol loptu do siete Madleňák – 0:1. Vzápätí Čögley fauloval pred šestnástkou prenikajúceho Bobčeka, za čo videl červenú kartu a Skalica musela dohrávať v početnej nevýhode. V 28. minúte po ružomberskom priamom kope išiel Yao do rýchleho protiútoku, no skórovať mu nedovolil obranným zákrokom vracajúci sa Lichý. Po štyroch minútach Junas chytil málo razantnú hlavičku od Bobčeka. V 37. minúte Lichý spoza veľkého vápna tesne minul brvno. Chvíľu po ňom zakončoval spoza šestnástky aj Luterán, no strelu smerujúcu do dolného rohu chytil Junas. V 41. minúte sa voľný Bobček v nábehu naťahoval za kolmou prihrávkou, ale nohou ju už v rýchlosti nedokázal upratať za brankárov chrbát. Už po minúte hostia vysunuli Regáliho a ten bez problémov pridal druhý ružomberský gól – 0:2.

V 48. minúte Haša zachytil Krajčírikovu rozohrávku, lenže v ťažkej pozícii spoza šestnástky prestrelil. Po necelej minúte ten istý hráč vypálil z polovice ihriska a nebezpečnú loptu smerujúcu k hornému rohu musel vyraziť Krajčírik. V 56. minúte Madleňákov center z ľavej strany riskantne zblokoval domáci obranca na hornú sieť. Po šiestich minútach si Regáli nabehol v šestnástke na center z pravého krídla a jeho hlavičku zneškodnil Junas. Ružomberčania v následnom priebehu kontrolovali hru a nepúšťali súpera do šancí. V závere mohol ešte zveľadiť náskok hostí Fabiš, lenže z mierneho uhla vypálil tesne vedľa bližšej žrde. Ruža tak vstúpila do nového ročníka Fortuna ligy víťazstvom 2:0.