10.4.2022

Víťazstvo vďaka gólom z prvého polčasu

V nedeľu 10. apríla 2022 odohral Ružomberok v Trnave piate kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy so Sereďou.
1:3 (1:3)
Štadión Antona Malatinského
Nadstavba, 18:00
ŠKF Sereď vs MFK Ružomberok

ŠKF Sereď: Chudý – Ljubičić, Šulek, Dias (46. Osmanovic), Jureškin – Košťál (46. Yao), Iglesias (70. Todoroski), Mateus (46. Potoma), Fábry – Haša (77. Radić), Morong

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Lichý (73. Luterán), Kochan – Rymarenko (73. Gerec), Domonkos (88. Múdry), Regáli – Boďa (86. Bobček)

Góly: 44. Mateus - 2. Rymarenko, 16. Madleňák, 40. Boďa

Žlté karty: 57. Fábry, 61. Iglesias - 70. Lichý

Červená karta: 75. Fábry (po druhej žltej)

Rozhodovali: Očenáš - Košecký, Vass

Diváci: 105

Liptáci sa ujali vedenia už v 2. minúte, kedy Rymarenko otvoril skóre peknou strelou, ktorá sa od brvna odrazila do brány – 0:1. Po dvoch minútach sa snažil o odpoveď Fábry, no jeho zakončenie hostia zblokovali na rohový kop. V 8. minúte namieril Košťál tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Po troch minútach na opačnej strane Rymarenko nebezpečne vypálil mimo brány. V 15. minúte získal Ružomberok priamy kop z výhodnej pozície. Rymarenko miesto strely posunul loptu Madleňákovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:2. Vzápätí to mohlo byť pre Ružu ešte veselšie, keď sa Rymarenko rútil na bránu, lenže jeho strelu vyrazil nohou Chudý. V 22. minúte Fábry opečiatkoval brvno na ružomberskej svätyni a následnú Jureškinovu dorážku zastaviladefenzíva hostí. Po piatich minútach Šulek z uhla vystrelil nad bránu. V 34. minúte Ljubičić hlavičkoval po rohovom kope nad. Sereď zo svojej ofenzívnej snahy nevyťažila kontaktný gól. Naopak, v 40. minúte predviedli hostia protiútok a na jeho konci Boďa gólovo zúročil Regáliho prihrávku – 0:3. Toto skóre sa však ešte zmenilo, pretože v závere polčasu skóroval Mateus – 1:3.

V 58. minúte Potoma vystrelil z uhla nad brvno. Krátko na to Krajčírik chytil nebezpečne zrazený center. V 74. minúte Fábry fauloval prenikajúceho Gereca, za čo videl druhú žltú a zároveň aj červenú kartu. Sereď tak dohrávala v početnej nevýhode o jedného hráča. Domáci sa snažili ešte zdramatizovať záver, no hostia ich nepustili do výraznejšej šance.Na opačnej strane ihriska v 89. minúte Maslo namieril z priameho kopu nad brvno. Ružomberok vyhral 3:1 a so ziskom 52 bodov naďalej zostáva druhý o dva body pred treťou Trnavou. Naopak, na prvý Slovan Bratislava stráca štrnásť bodov a práve tohto súpera privíta v budúcom kole na svojom štadióne. Stretnutie sa odohrá v piatok 15. apríla 2022 o 17:00. Veríme, že si všetci nájdete cestu na tribúny.

Zostrih najdôležitejších momentov si môžete pozrieť TU.