30.7.2021

Výhra po gólovej prestrelke v druhom polčase + VIDEO

V piatok 30. júla 2021 odohral Ružomberok v Trnave druhé kolo Fortuna ligy so Sereďou.
2:3 (0:0)
Štadión Antona Malatinského
2. kolo, 20:00
ŠKF Sereď vs MFK Ružomberok

ŠKF Sereď: Iliev - Kadlec, Dias, Michalík (65. Radič), Hurtado - Potoma, Machuča (65. Jureškin) - Morong, Gatarić, Popović (65. Hučko) - Haša

MFK Ružomberok: Krajčirík - Fabiš, J. Maslo, Mojžiš Madleňák - Zsigmund - Gerec, Múdry (80. Luterán), Brenkus (67. Dopater), Selecký (46. Boďa) - Regáli (59. Tancík)

Góly: 74. Jureškin, 86. Radić - 49. Michalík vl., 55. Brenkus (z 11m), 70. Dopater

Žlté karty: 40. Hurtado, 43. Kadlec - 56. Regáli, 73. Fabiš, 69. Zsigmund

Rozhodovali: Marhefka - Bednár, Vitko

Diváci: 120

Sereď zahrávala v úvode sériu rohových kopov a po treťom z nich Krajčírik vyrazil spod brvna nebezpečnú hlavičku Michalíka. V 10. minúte Regáli prečítal domácu rozohrávku. Sám síce neohrozil bránu, ale po jeho prihrávke Múdry našiel Brenkusa, ktorého strelu z mierneho uhla vyrazil nohou Iliev. O osem minút neskôr Haša zblízka hlavičkoval na bránu a Krajčík vyrazil jeho hlavičku. V 26. minúte to skúsil Zsigmund spoza veľkého vápna, lenže nenamieril medzi žrde. Po štyroch minútach sa po zaváhaní defenzívy hostí dostal Haša do veľkej šance, ale vystrelil tesne vedľa. V 39. minúte našiel Gatarić centrom z rohového kopu Diasa a jeho hlavičku zneškodnil Krajčírik. Krátko na to získali hostia ďalší rohový kop a Hašovu hlavičku smerujúcu k žrdi vyrazil ružomberský gólman. V 42. minúte Potoma vystrelil spoza veľkého vápna, no Krajčírik bol na mieste.

V 49. minúte získal Ružomberok priamy kop. Po Brenkusovom centri nastal závar v šestnástke, až napokon Madleňák prihral Regálimu a jeho strela z uhla skončila v bráne po teči Michalíka, ktorému bol gól napokon pripísaný – 0:1. Po šiestich minútach Michalík fauloval vo veľkom vápne prenikajúceho Gereca a nariadený pokutový kop bez problémov premenil Brenkus – 0:2. V 59. minúte našli domáci centrom z rohového kopu Hurtada, ten však usmernil loptu hlavou tesne vedľa. Po troch minútach to Brenkus vyskúšal spoza šestnástky, ale Iliev bol na mieste. V 66. minúte Tancík vyzvŕtal domácu defenzívu a jeho strelu vyrazil brankár pred Boďu, ktorý bol mimo hry. Krátko na to sa na opačnej strane dostal do šance striedajúci Radić, lenže vystrelil tesne vedľa. V 70. minúte Gerec potiahol akciu hostí po pravej strane, našiel pred bránou voľného Dopatera a ten pohotovo strelil svoj prvý gól vo Fortuna lige – 0:3. Tento stav však neplatil dlho, pretože už po štyroch minútach Jureškin znížil na 1:3. V 78. minúte Hučko vystrelil k žrdi a Krajčírik vyrazil nohou jeho strelu. Po dvoch minútach zahrávala Sereď rohový kop a Hurtadovu hlavičku chytil ružomberský brankár. V 85. minúte získali domáci ďalší roh a aj tentokrát našli pri vzdialenejšej žrdi Hurtada, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. O minútu neskôr už presne hlavičkoval Radić a znížil na 2:3. Domácim sa však v ďalšom priebehu nepodarilo výraznejšie pohroziť. Naopak, v 87. minúte sa dostal do šance Boďa, ale strelu z mierneho uhla vyrazil Iliev a Tancík dorážal nad brvno. Krátko na to Iliev vyrazil Dopaterovu strelu. Ružomberok tak vyhral nad Sereďou 3:2.