31.8.2022

Z Michaloviec odchádzame s bodom za remízu + VIDEO

V stredu 31. augusta 2022 odohral Ružomberok ôsme kolo Fortuna ligy s domácimi Michalovcami.
1:1 (0:0)
MFK Zemplín Michalovce
8. kolo, 18:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok


MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez – Begala (51. Kanu), Njie, Perez – Vico (70. Slebodník) – Žofčák (46. Jánošík), Da Silva, Marcin (78. Petrík)

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák – Tučný (72. Chrien), Halabrín, Gerec – Luterán – Kelemen, Regáli

Góly: 61. Marcin - 64. Regáli

Žlté karty: 87. Slebodník - 33. Luterán, 67. Kelemen, 80. Chrien

Rozhodovali: Ochotnický - Vitko, Čajka

Diváci: 1168


Komentár

V 2. minúte po Žofčákovom rohovom kope Ranko predĺžil loptu pred odkrytú časť brány a tam ju len tesne minul Njie. Po dvanástich minútach zahrávali rohový kop aj hostia a Maslo hlavičkoval mimo bližšej žrde. V tej istej minúte ešte z uhla zakončoval Regáli a strelu ružomberského útočníka vyrazil Száraz. V 19. minúte bol faulovaný prenikajúci Gerec. Nasledoval priamy kop Liptákov z nebezpečnej pozície a strelu Masla z tejto štandardnej situácie zastavilo brvno. Po chvíli Száraz chytil Gerecovu hlavičku. V 27. minúte Adler vystrelil spoza šestnástky vedľa bližšej žrde. Po dvoch minútach chcel Madleňák vysunúť Gereca do veľkej šance a už sa zdalo, že pôjde sám na bránu, ale vybehnutý Száraz mu v poslednej chvíli stihol uchmatnúť loptu spred nohy.

V 56. minúte Madleňák prihral z ľavej strany k bližšej žrdi Kelemenovi, no ten prestrelil bránu. Po štyroch minútach Kanu nebezpečne vypálil k tyčke, Frühwald vyrazil loptu na rohový kop, po ktorom otvoril skóre Marcin – 1:0. Vzápätí hostia zatlačili domácich hráčov a v 64. minúte Regáli hlavou usmernil do siete Fabišov center – 1:1. Po šiestich minútach Marcin vystrelil z hranice šestnástky nad bránu. V 76. minúte Kanu hlavičkoval ponad brvno ružomberskej brány. Po troch minútach Luterán minul bránu. V 82 minúte Gerec v sľubnej pozícii zakončoval spoza obrancu tesne vedľa bližšej žrde. Po dvoch minútach to skúsil Mendez z väčšej vzdialenosti, lenže mieril nad. V 87. minúte zblokovali Liptáci nebezpečnú strelu hostí na rohový kop a po ňom Jeřábek hlavou neusmernil loptu do siete. Duel sa skončil remízou 1:1.

Foto: TASR

ZDIEĽAJ ČLÁNOK