13.8.2021

Z Trenčína si odvážame bod + VIDEO

V piatok 13. augusta 2021 odohral Ružomberok štvrté kolo Fortuna ligy s domácim Trenčínom.
1:1 (1:1)
Mestský futbalový štadión na Sihoti Trenčín
4. kolo, 20:00
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Prinen, Madu – Zubairu (58. Ikoba), Lavričník, Kadák (83. Tučný) – Gaži (75. Ghali), Ibrahim (58. Jendrišek), Azango

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Gerec (85. Ďungel), Luterán, Takáč, Kostadinov (60. Tancík) – Brenkus (64. Dopater) – Regáli (85. Boďa)

Góly: 36. Kadák - 38. Brenkus

Žlté karty: 37. Pires - 66. Tancík

Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Štrbo

Diváci: 1010

V 12. minúte Takáč z hranice veľkého vápna namieril tesne vedľa. Krátko na to Takáč volil prihrávku na Kostadinova a ten spoza šestnástky vystrelil nad brvno. Postupom času sa čoraz viac začali prezentovať domáci hráči nebezpečnými centrami do veľkého vápna, s ktorými si ružomberská defenzíva poradila. V 32. minúte sa už po centri z ľavej strany dostal pred bránou k hlavičke Rahim Ibrahim, tá však letela nad brvno. Po štyroch minútach získal Trenčín priamy kop a z neho trafil Kadák do horného rohu – 1:0. Vzápätí však získali priamy kop aj Liptáci a Brenkusove zakončenie z väčšej vzdialenosti po dvoch odrazeniach od trávnika zapadlo presne k vzdialenejšej žrdi – 1:1.

V 50. minúte výrazne pohrozili Ružomberčania, keď Brenkus našiel v šestnástke Regáliho a jeho strelu zastavila žrď. Po pätnástich minútach Tancík potiahol domáci útok po ľavom krídle a prihral do šestnástky Regálimu, ktorý namieril vedľa brány. V 68. minúte preveril Kukučku pokusom spoza veľkého vápna Dopater, ale domáci gólman bol na mieste. Po jedenástich minútach Regáli vyslal krížnu strelu, ktorá len tesne minula vzdialenejšiu žrď. V 85. minúte sa na opačnej strane dostal do šance Jendrišek, lenže z hranice veľkého vápna vystrelil nad. Stretnutie sa skončilo remízou 1:1.