24.4.2022

Z Trnavy si odvážame cenný bod

V nedeľu 24. apríla 2022 odohral Ružomberok v Trnave siedme kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácim Spartakom.
0:0 (0:0)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Nadstavba, 17:00
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Škrtel, Čurma (17. Tumma), Mikovič – Grič (70. Ramadán), Savvidis – de Azevedo (77. Iván), Procházka (70. Bukata), Bamidele Isa – M. Ristovski (70. Olejník)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Rymarenko (57. Gerec), Luterán, Múdry (57. Bobček), Regáli (70. Macejko) – Lichý – Boďa (74. Úradník)

Žlté karty: 38. Škrtel, 41. Procházka, 83. Savvidis, 90. Mikovič – 22. Madleňák, 52. Regáli, 63. Lichý, 68. Luterán, 79. Mrva

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Ferenc

Diváci: 3130

Kvôli červenej karte Jána Masla z predchádzajúceho ligového duelu, a aj mnohým zraneniam, museli Liptáci nastúpiť bez viacerých opôr. Prvú príležitosť si v 6. minúte vypracovali domáci hráči, lenže Procházka mieril spoza šestnástky nad brvno. Po chvíli Bamidele z uhla rozvlnil bočnú sieť. Trnava mala aj naďalej prevahu, lenže v 21. minúte prišla veľká príležitosť hostí, keď Regáli založil nebezpečný útok, na konci ktorého Škrtel zblokoval Boďove zakončenie z uhla len pred Regáliho, ten však v obrovskej šanci minul. Po šestnástich minútach Grič nebezpečne vystrelil spoza šestnástky k žrdi a Krajčírik vyrazil jeho zakončenie na rohový kop. Následný center od rohovej zástavky poslal Škrtel hlavou vedľa brány. V 40. minúte si Ristovski nabehol na prihrávku z pravej strany a bez váhania vypálil mimo troch žrdí.

V 50. minúte to vyskúšal Procházka spoza veľkého vápna, lenže mieril tesne vedľa. Po šiestich minútach zahrávali domáci rohový kop a po ňom Mikovič vystrelil tesne mimo brány. V 58. minúte Bobček krátko po príchode na trávnik strieľal z uhla a jeho strelu vyrazil Takáč nohou na rohový kop. V 72. minúte musel vynútene striedať zranený Boďa. Po piatich minútach Savvidis hlavičkoval po rohovom kope tesne vedľa. V 85. minúte získali Ružomberčania priamy kop. Fabišovu strelu zblokoval Koštrna a Lichý zakončil spoza šestnástky tesne mimo bližšej žrde. Vzápätí na opačnej strane Ramadán v šanci netrafil bránu. Ten istý futbalista mal šancu aj v 89. minúte, kedy po rohovom kope hlavičkoval nad brvno. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť Lichý, no jeho krížna strela spoza veľkého vápna skončila tesne vedľa.

Meranie síl tabuľkových susedov, v závere ktorého si pripísali premiérové štarty vo Fortuna lige mladí futbalisti Adrián Macejko a Viktor Úradník, sa skončilo bezgólovou remízou. Ružomberok zostáva so ziskom 54 bodov na druhej pozícii a tretia Trnava má totožný počet bodov. Z pohľadu tohtosezónnych vzájomných stretnutí je na tom lepšie Ruža, keďže má ná svojom konte okrem troch bezgólových remíz aj jesenné víťazstvo 3:0 na súperovom štadióne.

Zostrih najdôležitejších momentov si môžete pozrieť TU.