17.2.2023

Z Trnavy vezieme veľmi cenné víťazstvo + VIDEO

V piatok 17. februára 2023 odohral Ružomberok v Trnave dvadsiate kolo Fortuna ligy s domácim Spartakom.
0:2 (0:0)
Štadión Antona Malatinského
20. kolo, 17:30
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Kóša, Twardzik, Mikovič – Savvidis – Bukata (65. Štefánik), Oseni – Taiwo (75. Paur), Ristovski (65. Iván), Ofori

MFK Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Maslo, Malý, Madleňák – Luterán (46. Domonkos), Chrien, Zsigmund (77. Švehla) – Gerec (70. Úradník), Bobček (70. Kelemen), Selecký (85. Macejko)

Góly: 55. Bobček, 81. Chrien

Žlté karty: 80. Savvidis - 45. Selecký, 70. Gerec, 83. Ťapaj

Rozhodovali: Glova - Bednár, Vorel

Diváci: 2279

Loptu mali od úvodu častejšie na svojich kopačkách Trnavčania. Na prvú väčšiu šancu si však museli počkať do 25. minúty, kedy Taiwo po rohovom kope pálil tesne vedľa. O dve minúty Ťapaj vyrazil Bukatovu strelu na rohový kop. Mladý ružomberský gólman mal o prácu postarané aj v nasledujúcich chvíľach, kedy zneškodnil Oforiho strelu aj Taiwovu hlavičku. V 33. minúte Ofori spoza šestnástky tesne minul vzdialenejšiu žrď. O sedem minút Taiwo hlavičkoval nad brvno.

V 50. minúte Ťapaj zneškodnil Oseniho hlavičku a po troch minútach brankár tímu spod Čebraťa vyrazil Taiwove zakončenie smerujúce k žrdi. V 55. minúte napokon udreli hostia. Zsigmundovu prihrávku hlavou sklepol Selecký a Bobček nekompromisnou strelou rozvlnil sieť – 0:1. Domáci sa snažili o okamžitú odpoveď, lenže Oforiho strelu smerujúcu do brány vykopol Fabiš a Taiwo nožničkami neusmernil loptu medzi žrde. V 80. minúte Selecký našiel centrom Kelemena, ktorého hlavička sa odrazila od brvna, kam bez váhania dobehol Chrien a hlavou ju usmernil do brány – 0:2. O osem minút Iván po rohovom kope trafil len bočnú sieť. V nadstavenom čase najskôr Kelemen pálil nad brvno a následne Ťapaj potvrdil svoje druhé čisté konto pri zakončeniach Twardzika a Ivána. Ruža vyhrala 2:0 a je veľmi blízko k definitívnemu zaisteniu účasti v nadstavbovej skupine o titul.