27.4.2024

Gólová prestrelka s víťazným koncom + FOTO, VIDEO

V sobotu 27. apríla 2024 odohral Ružomberok domáci zápas siedmeho kola nadstavbovej časti Niké ligy s Podbrezovou.
3:2 (2:1)
Štadión MFK Ružomberok
Nadstavba, 18:00
MFK Ružomberok vs FK Železiarne Podbrezová

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš – Domonkos, Múdry, Zsigmund (56. Lavrinčík), Selecký (46. Tučný) – Chrien (85. Jackuliak), Boďa (56. Hladík), Chobot (65. Gerec)

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Bartoš, Bakaľa, Mielke (71. Mrva) – Kováčik, Chyla (86. Okunola), Bajo, Ridwan – Galčík, Paraj, Assinor (68. Kabongo)

Góly: 26. Sanusi vl., 37. Chobot, 80. Gerec – 29. Paraj, 59. Galčík

Žlté karty: 90.+2 Lavrinčík – 74. Paraj, 84. Bartoš

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Košecký

Diváci: 965

Prvá príležitosť prišla v 3. minúte, kedy Dankovi nevyšiel odkop podľa jeho predstáv a strelou zo stredového kruhu sa ho pohotovo snažil prekonať Zsigmund, no gólman hostí úspešným zákrokom napravil svoje zaváhanie. O devätnásť minút Múdry vysúval Chobota, Danko pred ním odvrátil loptu k Chrienovi, ktorý z uhla minul odkrytú bránu. V 26. minúte Domonkos potiahol útok, poslal prihrávku na Gabriela a strela ružomberského obrancu skončila po Sanusiho teči v bráne – 1:0. Už po troch minútach prišla odpoveď hostí, keď Galčíkov center upratal hlavou do siete Paraj – 1:1. V 36. minúte Chobot potiahol útok stredom ihriska a peknou strelou spoza veľkého vápna do horného rohu vrátil vedenie na domácu stranu – 2:1.

Ihneď po zmene strán sa dostal do šance Kováčik, no jeho strelu vyrazil Ťapaj. V 58. minúte Galčík presným zakončením k žrdi vyrovnal na 2:2. O osem minút Gabriel našiel dlhou loptou Chriena, ktorého krížna strela minula vzdialenejšiu žrď. Chrien sa ocitol v ďalšej príležitosti v 70. minúte, kedy bol ale tiesnený obrancom a jeho zakončenie zblízka nepustil Danko za svoj chrbát. O päť minút Hladík vyslal z pravého krídla prihrávku do šestnástky hostí, kam si nabehol Múdry, lenže strelu domáceho stredopoliara vyrazil gólman hostí. Rozhodujúci moment prišiel v 80. minúte, kedy Chrien našiel pred bránou Gereca, ktorému sa podarilo presadiť cez Bakaľu s Bajom a pohotovým zakončením spečatil výsledok na konečných 3:2 pre Ružomberok. Pochvalu za celozápasové fandenie si zaslúži náš fanklub Concordia 1906.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Ďakujem trénerovi hostí. Myslím si, že tak ako hovoril, videli sme zaujímavý zápas aspoň čo sa týka šancí. Vieme, že hra Podbrezovej je založená na hre s loptou. Sú v nej veľmi silní a je to niečo, v čom sa im nechceme úplne prispôsobiť. Chceli sme si ich dobre vytiahnuť, počkať na nich, byť kompaktní a aj pri hre s loptou na nich vytvoriť väčší tlak. V prvom polčase sa nám to veľmi nedarilo. Mohli sme využiť viac priestorov. Ich stopéri to dobre zvládali. V druhom polčase sa to trošku otočilo. Boli sme schopní viac využiť priestory, jednoduchšie sa tam dostať dlhými loptami. Vznikli aj medzipriestory, kde sme sa boli schopní otočiť alebo prejsť z ich pressingu. Vytvorili sme si šance. Škoda, že sme niektoré nevyužili už skôr. Aj súper mal množstvo nebezpečných situácií, hlavne po našej ľavej strane, kde sme mali ofenzívnych hráčov. Som rád, že sme to zvládli. V tejto skupine aj proti tomuto súperovi sa víťazstvo cení.“

Roman Skuhravý (tréner Podbrezovej): „Myslím si, že dnes sme videli veľmi zaujímavý zápas. Samozrejme tie situácie sa nám trošku opakujú. V prvom polčase sme dostali dva góly zo situácií, ktoré sú riešiteľné. Teší ma, že sme sa nevzdali a po dvoch krásnych situáciách sme konečne dali viac ako jeden gól. Druhý polčas to bolo hore-dole. My sme mali šance, Ružomberok mal šance. Ružomberok svojou šikovnosťou s nami získal tri body. Samozrejme je v našej situácii zložité uvažovať o nejakých bodoch, pokiaľ nie sme stopercentní v defenzíve. Ono to nie je úplne o pracovitosti. Je to o strachu nespraviť chybu. Napríklad pri treťom góle to bol sled situácií, kde by to sebavedomé mužstvo zvládlo. Bol to dobrý zápas. Gratulujem domácim k výhre a my budeme ďalší týždeň pracovať na tom, aby sme sa zlepšili.“