15.1.2022

Príprava: Ruža bola úspešná aj v súboji s Banskou Bystricou + VIDEO

Po výhre nad Námestovom odohral Ružomberok v sobotu 15. januára 2022 ešte druhé prípravné stretnutie, v ktorom na svojom trávniku privítal Duklu Banská Bystrica.
2:0 (1:0)
MFK Ružomberok - UT
Príprava
MFK Ružomberok vs MFK Dukla Banská Bystrica


MFK Ružomberok: Krajčírik (46. Frühwald) – Fabiš, Mojžiš, Maslo (62. Krištof), Madleňák – Kochan (69. Zahradník), Múdry – Gerec (32. Ďungel), Domonkos, Regáli (63. Gerec) – Bobček

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Kupčík, Pišoja, Migaľa, Kojnok, Jurčišin, Polievka, Richtárech, Toth, Uhrinčať, Šulc

Náhradníci: Nôta – Wilweber, Červeň, Franko, Slaninka, Prikryl, Depetris, Hanes

Góly: 36. Ďungel, 63. Bobček

Rozhodovali: Batiz - Remeň, Lisý


Komentár

Napriek aktívnej hre obidvoch tímov, neprichádzali v úvodných minútach výraznejšie šance na jednej či druhej strane. Postupom času boli Liptáci čoraz dôslednejší v ofenzívnom ťažení. Ich snaha vyústila do pekného gólu Petra Ďungela, ktorý namieril spoza šestnástky do horného rohu – 1:0.

Na začiatku druhého polčasu sa dostal Bobček do dvoch šancí, lenže v prvom prípade hlavičkoval tesne vedľa a v druhom zakončil svoj únik strelou do brankára. V 63. minúte už Bobček zužitkoval výbornú Gerecovu prihrávku a nekompromisne upratal loptu do siete – 2:0. V ďalšom priebehu sa Ružomberčania snažili zveľadiť svoj náskok, zatiaľ čo hostia sa pokúšali o zdramatizovanie záveru, no všetky ich náznaky príležitostí vyriešila obrana na čele s brankárom Frühwaldom. Ruža vyhrala nad Banskou Bystricou 2:0.

Ďalší prípravný duel čaká mužstvo spod Čebraťa napokon už v utorok 18. januára 2022 o 13:00, kedy si na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna zmeria sily s Bardejovom. Na základe aktuálne platných protipandemických opatrení, ktoré musíme dodržiavať, môže prísť na štadión v režime OP (očkovaní, prekonaní) 150 divákov (25% kapacity tribún pri UT). Počas celého pobytu na štadióne je potrebné mať horné dýchacie cesty prekryté respirátorom.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK