10.2.2016

Príprava: Vo svojom druhom stretnutí v Turecku sa už Ruža tešila z víťazstva

V stredu 10. februára 2016 odohrali Ružomberčania druhý prípravný zápas na sústredení v Turecku. Sily si zmerali s účastníkom ukrajinskej najvyššej súťaže FC Oleksandriya.
0:1 (0:1)
Belek
FC Oleksandriya vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Hajdúch (46. Šavol) – P. Maslo (60. Lupták), J. Maslo, Rosa, Boszorád (60. Daghbashyan) – Nagy (60. Kružliak), Gerát (46. Faško) – Gal Andrezly, Zošák (65. Ferenčík), Kučera (46. Ďubek)– Lačný (60. A. Lovás)

Gól: 36. Kučera

Skóre stretnutia otvoril v 36. minúte Adam Kučera, keď dorazil do siete strelu Petra Gal Andrezlyho a poslal Ružu do vedenia – 0:1.

V druhom polčase si naši hráči vypracovali dve sľubné príležitosti na zvýšenie náskoku, ale ani jedna z nich nebola využitá. Rovnako dve nebezpečné šance mal aj ukrajinský celok, no pri nich vynikol Matej Šavol, ktorý nepustil loptu za svoj chrbát a Ruža si po remíze s FC Botosani tentokrát pripísala na svoje konto víťazstvo 1:0.