14.7.2020

Ruža postúpila cez Michalovce, o Európsku ligu zabojuje v Trnave + FOTO, VIDEO

V utorok 14. júla 2020 odohral Ružomberok na svojom štadióne prvé kolo baráže o postup do Európskej ligy s Michalovcami.
1:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Baráž o EL
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Twardzik – Ďungel (84. Mrva), Brenkus (77. Madleňák), Múdry, Takáč (87. Zsigmund), Mojžiš – Gerec, Regáli

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Kvocera, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Begala, Neofytidis, Žofčák (C) – Diarra, Popovits (73. Hovhannisyan)

Gól: 82. Twardzik (z 11m)

Žlté karty: 29. Twardzik, 60. Regáli, 85. Mojžiš – 31. Kvocera

Rozhodovali: Kráľovič – Kováč, Štrbo

Diváci: 1045

Od úvodu boli aktívnejší domáci futbalisti. V 10. minúte Brenkus našiel centrom z rohového kopu Mojžiša, ktorého hlavičku vyrazil Kira spod brvna. Hostia sa v ďalšom priebehu prvého polčasu dobre bránili. Po dvadsiatich piatich minútach však Liptáci predsa len výrazne pohrozili, keď Takáč našiel peknou prihrávkou Regáliho, ktorý spoza obrancu trafil žrď a dorážku Takáča vyrazil Kira. V 39. minúte na opačnej strane Macík vyrazil nebezpečnú Žofčákovu strelu.

V 54. minúte Takáč poslal od rohovej zástavky center do stredu veľkého vápna, kde sa najlepšie zorientoval Maslo a jeho nebezpečnú hlavičku vyrazil Kira na ďalší rohový kop, po ktorom Brenkus spoza šestnástky namieril tesne nad brvno. Ružomberčania hnaní fanklubom, ako aj ostatnými divákmi na tribúnach, boli naďalej aktívnejší, ale nedarilo sa im nájsť recept na skalopevnú defenzívu mužstva zo Zemplína. Deväť minút pred koncom riadnej hracej doby si Regáli vypýtal faul v pokutovom území a Twardzik premenil nariadenú jedenástku – 1:0. Už za okamih sa rútil sám na bránu Regáli, ale Kira zneškodnil jeho zakončenie. V záverečných minútach sa hostia snažili o vyrovnanie, lenže Liptáci ich nepustili do výraznejšej gólovej šance.

Ružomberok po výhre 1:0 postúpil do druhého kola baráže, v ktorom sa rozhodne o držiteľovi poslednej miestenky do Európskej ligy. Mužstvo spod Čebraťa si v ňom v piatok 17. júla 2020 o 18:00 v Trnave zmeria sily so Spartakom Trnava.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Hrali sme s výborne organizovaným súperom, ktorý urobil presne to čo mal. Zatvoril nám všetky priestory a my s tým máme značný problém. Napriek tomu sme mali celozápasovú dominanciu, vytvorili sme si množstvo streleckých príležitostí a veľa situácií, ktoré mohli skončiť šancou alebo gólom, ale neboli dotiahnuté do úspešného konca. Je to problém, ktorý nás sprevádza celou sezónou. Myslím si, že ak tento nedostatok v našej hre odstránime, tak môžeme pomýšľať na ďalšie úspešné sezóny a roky v Ružomberku, lebo premieňanie šancí je alfa a omega. Dnes sme opäť videli, že nakoniec z toho bola veľká dráma a mohlo to byť rozhodnuté omnoho skôr. Tento zápas bol o jednom góle, ktorý dlho nepadol a preto to bolo také na vážkach, lebo súper bol veľmi nebezpečný z protiútokov, čo je logické pri našom hernom spôsobe, keď sme všetky sily vrhli do útoku. Myslím, že nakoniec sa na ihrisku zrodila spravodlivá výhra Ružomberka a som nesmierne šťastný. Musíme sa pripraviť na posledný zápas, posledný krôčik, dúfam, že tentokrát nám to už vyjde.“

Jozef Majoroš (tréner Michaloviec): „Myslím si, že prvý polčas sme odohrali dobre. Igor Žofčák mal veľkú šancu. Tak isto Ružomberok si vypracoval šancu, kde nastrelil tyč. Prvý polčas bol z našej strany celkom slušný. V druhom polčase sme chceli pokračovať v aktivite. Počas druhého polčasu nás Ružomberok začal trošku prehrávať v strede. Zmenili sme rozostavenie. Súper hrozil najmä po štandardných situáciách, kde si vypracoval dve možnosti na skórovanie. My sme už neboli tak nebezpeční v útočnej fáze aj vzhľadom k tomu, že nám chýbala lepšia organizácia po zisku lopty, mali sme veľa ľahkých strát. Veľmi si vážim a rešpektujem Jána Haspru, preto sa nebudem vyjadrovať k penalte. Blahoželám mu k víťazstvu a držím palce v druhom kole.“