22.9.2021

Ruža rozkvitla na domácom trávniku a zdolala úradujúceho majstra + FOTO, VIDEO

V stredu 22. septembra 2021 odohral Ružomberok domácu dohrávku tretieho kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava.
1:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom
3. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund, Kochan (66. Luterán) – Rymarenko, Kostadinov (89. Brenkus), Regáli – Gerec (80. Bobček)

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Pauschek, Kashia, De Marco, Vojtko (78. Rabiu) – Hrnčár (78. Dražić), Kankava (90. Lichý), Agbo, Green (67. Zmrhal) – Henty (67. Mráz), Čavrić

Gól: 90. Regáli

Žlté karty: 40. Kochan, 90. Regáli 90. Krajčírik – 42. Henty, 53. Kankava

Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Štrbo

Diváci: 944

O čestný výkop sa postaral Majster Európy z roku 1976 Antonín Panenka. V 15. minúte mali prvú vážnejšiu šancu hostia, keď Hentyho strelu v poslednej chvíli obetavo zblokoval Madleňák. O dvadsaťdva minút neskôr sa Green predieral cez domácu šestnástku, jeho prvú strelu zblokoval Fabiš a druhým pokusom neprekvapil pripraveného Krajčírika. Už po minúte na opačnej strane Regáli našiel vo veľkom vápne Gereca a ten vystrelil nad brvno. V závere polčasu Madleňák prihral v šestnástke Rymarenkovi, ktorý vo veľkej šanci vypálil tesne nad.

V 52. minúte získali hostia rohový kop, po ňom však išli do rýchleho protiútoku domáci. Po Zsigmundovej prihrávke zakončoval Kostadinov, lenže jeho strelu zblokoval vracajúci sa obranca. O šestnásť minút neskôr dostal Rymarenko výbornú prihrávku pred bránu, no vystrelil priamo na stred brány, kde bol pripravený Šulla. V 69. minúte Gerec ťahal útok stredom ihriska a napokon sa aj obkľúčený tromi hráčmi hostí pokúsil o zakončenie, ale jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca. Po dvoch minútach Kostadinov vybojoval zdanlivo stratenú loptu, prihral Gerecovi, ten poslal loptu dozadu na Luterána a strela ružomberského stredopoliara spoza veľkého vápna len o niekoľko centimetrov minula brvno. V 77. minúte Čavrić z uhla rozvlnil len bočnú sieť ružomberskej brány. Po desiatich minútach Krajčírik vyrazil Dražićovu strelu a vzápätí na opačnej strane ihriska Regáli tesne minul bližšiu žrď. Rozuzlenie prišlo v 90. minúte, kedy Ružomberok získal priamy kop a center striedajúceho Brenkusa prešiel napokon až k Regálimu, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou, dokopol loptu do siete a zabezpečil Ružomberku víťazstvo 1:0.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „V prvom rade sa chcem poďakovať trénerovi. Je to česť sedieť takto vedľa neho, ale musím povedať, že dnešné víťazstvo sme veľmi potrebovali. Ako mužstvo veľmi dobre pracujeme a asi každý viete čo ste tuná, že máme problém v zakončení a dúfam, že dnešným zápasom sme nejakú tú kliatbu alebo niečo zlomili. Musím poďakovať chalanom za perfektný výkon. Od začiatku zápasu sme mali emóciu. Hráčov som nabádal aby sa dostávali do tranzu. Boli tam určite nejaké chybičky, ale zase musím povedať, proti tak kvalitnému súperovi ako je Slovan sme si vytvorili nejakých trinásť alebo štrnásť streleckých príležitostí. Jasná vec, boli tam strely mimo bránu, ale mňa hlavne tešilo to, akým spôsobom sa prezentovali moji hráči niekedy aj v kritických situáciách. Chceli hrať aj konštruktívne a toto víťazstvo by som takisto venoval divákom, ktorí konečne prišli a videli úspešný zápas z našej strany.“

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana Bratislava): „Ak mám byť úprimný, tak domáci vyhrali zaslúžene, pretože prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Mali o šancu viac ako my, ktorú využili po odrazenej lopte. Mali viac emócií, viac chcenia, behania a to na nás dnes stačilo, pretože my sme hrali prvý polčas veľmi zle, bez nasadenia. V druhom sme trošku pridali, ale nestačilo to. Nebola tam kvalita hlavne vpredu v koncovke, kde sme sa jeden na jedného nevedeli vôbec presadiť. Boli tam nejaké pološance a nedohrané centrované lopty. Každý druhý súboj sme prehrali, každú druhú loptu mal súper, na čo sme sa pripravovali. Vedeli sme, že v Ružomberku je to vždy ťažké. Ja som tu v kariére snáď ani nevyhral, nepamätám si. Tu to bolo vždy ťažké. Upozorňoval som ich na to, ale bohužiaľ sa to aj potvrdilo. Gratulujem súperovi k víťazstvu. Život ide ďalej. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas. Hráme každé tri dni a uvidíme čo bude ďalej.“