25.9.2021

Ruža uspela v krajskom derby a vezie si výhru spod Dubňa + VIDEO

V sobotu 25. septembra 2021 odohral Ružomberok deviate kolo Fortuna ligy s domácou Žilinou.
0:2 (0:2)
Pod Dubňom, Žilina
9. kolo, 18:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Petráš – Anang, Minárik, Nemčík, Sluka – Gono (63. Slebodník), Bichakhchyan (87. Myslovič), Mráz – Rusnák (63. Kaprálik), Jambor (74. Jibril), Ďuriš (63. Iľko)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (69. Zsigmund), Kochan – Rymarenko (89. Bobček), Takáč (61. Brenkus), Regáli (89. Tancík) – Gerec (61. Kostadinov)

Góly: 14. a 38. Kochan (druhý z 11m)

Žlté karty: 25. Anang – 45. Regáli, 63. Luterán

Rozhodovali: Dohál – Somoláni, Roszbeck

Diváci: 891

Prvú šancu na skórovanie mal v 5. minúte Rusnák, lenže jeho krížnu strelu z vnútra veľkého vápna vyrazil Krajčírik. Po deviatich minútach išli do vedenia hostia, keď Gerec prihral dozadu Kochanovi a jeho strela, ktorá sa obtrela aj o domáceho obrancu, skončila v sieti – 0:1. V 22. minúte Krajčírik podržal Liptákov fantastickým zákrokom, keď vyrazil Jamborove nebezpečné zakončenie z bezprostrednej blízkosti. Po minúte sa o slovo hlásili Ružomberčania. Regáliho strela z uhla však minula vzdialenejšiu žrď a krátko na to po prihrávke aktívneho Regáliho vystrelil Takáč spoza šestnástky tesne nad brvno. V 37. minúte prenikajúceho Madleňáka nedovolene zastavil v pokutovom území Rusnák a nariadenú jedenástku bez problémov premenil Kochan, ktorý si pripísal druhý presný zásah v stretnutí – 0:2.

V druhom dejstve sa hostia pozorne bránili a domáci Žilinčania sa snažili o strelenie kontaktného gólu. V 65. minúte sa dostal do šance striedajúci Iľko, ale Krajčírik si postrážil strelu smerujúcu k bližšej žrdi. O sedem minút neskôr Bichakchyan našiel centrom z priameho kopu Sluku, ten však hlavičkoval tesne vedľa. V 86. minúte pohrozil prienikom Jibril, toho však ukážkovým defenzívnym zákrokom odzbrojil Fabiš. Po štyroch minútach sa Jibril opäť rútil na bránu, ale Krajčírik pohotovo vyrazil jeho strelu tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V závere si ešte ružomberský gólman poradil s Iľkovým zakončením z uhla a Ruža vyhrala v Žiline 2:0.