20.9.2014

Ružomberok prehral v Banskej Bystrici

V 11. kole Fortuna ligy sa Liptáci predstavili v Banskej Bystrici, kde odohrali zápas dvoch osembodových tabuľkových susedov.
3:1 (1:0)
11. kolo, 17:30
MFK Dukla Banská Bystrica vs MFK Ružomberok

MFK Dukla Banská Bystrica: Boroš - Vajda, de Vito, Savič - Lipták - Ľupták, Wojnar (79. Šumský), Kupec, Mazan - Šovčík (72. Dolný), Střihavka (84. Polievka)

MFK Ružomberok: Šavol - Habánek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás (27. Nosek) - M. Nagy (44. Gerát), Vavrík, Turčák, Janič, Mário Almaský (52. L. Lupták) - Zreľák

Góly: 2. Šovčík, 62. Mazan, 80. Střihavka - 54. Lupták

Žlté karty: 53. Lipták, 56. Vajda, 82. Střihavka - 58. Zreľák

Diváci: 1114

Domáca Dukla sa zásluhou Šovčíka ujala vedenia už v 2. minúte. Následne sa dostal do dvoch dobrých šancí Střihavka a jeho hlavičky tesne minuli Šavolovu svätyňu. V 17. minúte pohrozil hlavou aj hosťujúci Zreľák, no Boroš si s týmto pokusom poradil. Po piatich minútach sa pri súboji zranil Lovás a musel byť vystriedaný. Krátko pred naplnením úvodnej polhodiny hry, vyslal Vavrík nebezpečnú strelu, tá však bola zblokovaná tesne vedľa brány. V 43. minúte sa tiesnený Šovčík snažil prelobovať Šavola, ale hosťujúci gólman si poradil s padajúcou loptou. Pred koncom polčasu prišli hostia aj o svojho kapitána, Martina Nagyho, ktorý sa zranil a musel byť vystriedaný.

V 52. minúte vyčerpali Ružomberčania aj tretie striedanie, keď do hry prišiel Lupták a tomu vyšiel vstup do stretnutia. Na trávniku bol len dve minúty, keď poslal prihrávku z pravej strany ihriska na nabiehajúceho Zreľáka a lopta aj s prispením brániaceho de Vita, skončila v sieti - 1:1. Zvyšok druhého dejstva však patril domácim. V 57. minúte zastavila Wojnarovu strelu spoza pokutového územia žrď a o päť minút neskôr sa už nemýlil Mazan, ktorý vrátil svoj tím do vedenia - 2:1. Následné strelecké pokusy Střihavku, Šovčíka a Dolného zostali nevyužité, lenže Duklu to nemuselo mrzieť a desať minút pred koncom riadneho hracieho času, nekompromisne zvýšil Střihavka na 3:1. V 83. minúte získali hostia priamy kop a z dobrej streleckej pozície to vyskúšal Janič, ale loptu letiacu k žrdi vyrazil Boroš. V závere polčasu poslal Polievka ideálnu prihrávku na Dolného, pred odkrytú časť ružomberskej brány, no ten ju nevyužil podľa svojich predstáv. Zápas sa skončil prehrou Ružomberka 1:3 a tím spod Čebraťa klesol na poslednú dvanástu priečku.

Ohlasy trénerov

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: "Zohrali sme výborný zápas s množstvom šancí, u nás je preto po zápase radosť. Uspokojil ma hlavne Šovčík, chlapci podali dobrý výkon a osobne ma prekvapila suverenita mojich hráčov."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Vývoj stretnutia ovplyvnili v prvom polčase tri momenty. Rýchly gól domácich v druhej minúte a dve zranenia, keď som musel striedať až dvoch hráčov. Utrpela tým celá organizácia našej hry a v druhom polčase utrpela aj naša defenzíva. Horko-ťažko sme síce vyrovnali na 1:1, ale Dukla bola jasne lepšia a zaslúžene vyhrala."