7.4.2024

Matúš Malý rozhodol o víťazstve na konci nadstaveného času

Po výhre nad Spartakom Trnava 2:1 sa s nami podelil o svoje pocity aj autor víťazného gólu Matúš Malý.

Ružomberský obranca sledoval úvodných štyridsaťpäť minút z lavičky. Do hry zasiahol na začiatku druhého dejstva, keď vystriedal Jána Masla. Ako videl obidva polčasy? Každý polčas je iný. Prvý bol skôr taký defenzívnejší z našej strany. Druhý polčas nehovorím, že sme nejako ovládli hru, ale boli sme nebezpečnejší ako v prvom polčase,“ porovnal dianie na trávniku futbalista obliekajúci dres s číslom tridsaťdva.

V 56. minúte dal úvodný gól Alexander Selecký. Vzápätí vyrovnal Philip Azango a následne sa obidva tímy pokúšali strhnúť výhru na svoju stranu. Táto snaha trvala až do poslednej minúty nadstaveného času, kedy Ruža získala rohový kop. „Mali sme štandardku. Videl som, že sa odrazila lopta k môjmu spoluhráčovi. Myslel som, že už to bude gól, ale ešte som celý čas sledoval loptu. Našťastie sa odrazila ku mne. Už som to riešil silou a našťastie to tam prešlo,“ opísal Matúš Malý svoj presný zásah.

Autorom víťazného gólu bol netradičný strelec. V ružomberskom drese si pripísal druhý ligový gól, keď prvýkrát skóroval v poslednom jesennom kole v Košiciach. Prítomných zástupcov médií zaujímalo, či už niekedy, aspoň v mládežníckych kategóriách, rozhodol z poslednej akcie zápasu? „Takto v záverečných minútach sa mi to nepodarilo ešte asi nikdy doteraz, takže o to je to pre mňa cennejšie,“ zamyslel sa defenzívny hráč.

So Spartakom majú Liptáci po sobotnom víťazstve v tejto sezóne bilanciu jedna vonkajšia remíza a dve domáce výhry. Po výhre síce zostávajú so 41 bodmi na piatej pozícii, no aktuálne v neúplnej tabuľke strácajú len tri body na prienik do prvej trojky. S Trnavou máme vždy ťažké zápasy. Našťastie sme ho zase zvládli. Myslím si, že nám to pomôže do ďalších bojov a sme veľmi radi za toto víťazstvo,“ povedal Matúš Malý.