23.9.2018

Matúš Macík si vyslúžil pochvalu aj od súpera

Na sobotný duel s Podbrezovou sme sa pozreli s brankárom Matúšom Macíkom, ktorý sa na výhre 3:0 podieľal viacerými úspešnými zákrokmi.

Liptáci vstúpili do zápasu aktívne a za svoje ofenzívne ťaženie boli odmenení v závere prvého polčasu, kedy po faule na Petra Gal Andrezlyho premenil pokutový kop Ismar Tandir a krátko na to dal vlastný gól Martin Baran. Po zmene strán boli aktívnejší hostia, ale ružomberský gólman podržal svoje mužstvo a v 64. minúte uzavrel skóre svojím druhým presným zásahom v stretnutí Ismar Tandir. Mali sme vynikajúci vstup do zápasu. Podbrezovú sme prakticky na začiatku k ničomu nepustili. Úplne sme ovládli hru, prvý polčas nám vyšiel výborne. Viedli sme 2:0. Potom do toho druhého polčasu Podbrezová vstúpila o niečo lepšie ako do prvého a vypracovala si pár gólových šancí. Chvalabohu neskončili v bráne a my sme spokojní, že to skončilo tak, ako skončilo,“ zhodnotil stretnutie ružomberský gólman.

V úvodnom dejstve prichádzala jedna šanca Ružomberka za druhou, no párkrát nebezpečne pohrozili aj hostia. Po zmene strán sa štyrikrát pokúsil o prekonanie domáceho brankára aktívny Michal Breznaník, no vo všetkých prípadoch bol úspešnejší Matúš Macík. V 67. a 80. minúte išlo o skutočne famózne zákroky a ocenil ich aj sám hráč Železiarov. Pre mňa je to dobre, keď súper uzná kvalitu brankára. Príde po zákroku a podá mi ruku, že výborný zákrok. Takže iné ako radosť z tohto zápasu mať nemôžem,“ povedal náš brankár, pričom opísal svoj asi najkrajší zákrok dve minúty po treťom góle: Bol tam center z kraja. Bol výborný center. Naši obrancovia nedokázali zachytiť loptu, on ju trafil. Ja som sa len hodil do strely a našťastie ma to trafilo.“

Dvomi gólmi sa prezentoval Ismar Tandir, ktorý strelil od svojho príchodu pod Čebrať už sedem presných zásahov v najvyššej súťaži. Navyše nielen pre góly ako také, ale aj vďaka ich častým oslavám priamo pred sektorom G, kde sídli ružomberský fanklub Concordia 1906 si rýchlo získal priazeň fanúšikov. Dúfam, že sme našli strelca, ktorý bude dávať góly v každom zápase a bude mu to padať viac a viac,“ povedal na adresu ofenzívneho futbalistu Matúš Macík.

Ruža po domácom víťazstve naďalej drží krok s čelom tabuľky a nachádza sa v prvej štvorke. To nás teší, jasné. Vždy je dobre, keď sa vyhráva. Neprehrali sme už prakticky piaty zápas po sebe a to nás teší, keď sa čo najviac vyhráva. Dúfam, že ľudia budú chodiť na štadión podporovať nás v čo najväčšom počte a my sa budeme držať čo najdlhšie v tej vrchnej časti tabuľky,“ odhodlane konštatoval strážca ružomberskej brány.