Bezgólová remíza v Dunajskej Strede + VIDEO

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Csinger, Kačaraba, Brunetti, Mendez (75. Redzic) – Dimun, Vitális (87. Dolček), Herc (67. Ramadan) – Trusa, Kone (75. Goure), Andzouana

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo, Mojžiš – Luterán, Lavrinčík, Múdry, Selecký – Hladík (87. Jackuliak), Chrien (70. Boďa), Tučný (60. Domonkos)

Žlté karty: 19. Dimun - 31. Hladík, 77. Mojžiš

Rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Vitko

Diváci: 4651

Prvá šanca domácich prišla v 3. minúte, kedy Trusovu hlavičku zneškodnil Frühwald. O šestnásť minút na opačnej strane Tučného krížnu strelu chytil Popović. V 24. minúte to skúšal Trusa z mierneho uhla, ale neprekvapil pripraveného gólmana hostí. O šesť minút Mendez vystrelil spoza Malého a zakončenie domáceho futbalistu chytil Frühwald. V 33. minúte Hladík našiel pred bránou Masla, lenže jeho strelu zneškodnil Popović. O dve minúty Andzouana hľadal pred bránou Koneho, no ten zblízka v sklze neusmernil loptu do siete. V 36. minúte Mendez hlavičkoval z vnútra veľkého vápna nad brvno. Po dvoch minútach pokus Andzouanu spoza šestnástky, smerujúci na stred brány, zneškodnil Frühwald. Vzápätí na opačnej strane Luteránovu prihrávku posunul Hladík na vzdialenejšiu tyč Seleckému, ktorý zblízka minul odkrytú časť brány. V 44. minúte po Hercovom rohovom kope tiesnený Brunetti hlavičkoval mimo troch žrdí.

V 52. minúte Dimun nebezpečne vypálil spoza veľkého vápna a prudkú strelu vyrazil spod brvna Frühwald. O štyri minúty Vitális z podobnej situácie minul bránu. V 58. minúte zahrávali domáci hráči rohový kop. Po ňom sa pri vzdialenejšej žrdi dostal k lopte Brunetti, no tiesnený neusmernil loptu do brány. O chvíľu Trusa hlavičkoval nad brvno. V 79. minúte Ramadan vyzvŕtal ružomberskú defenzívu, no jeho následné zakončenie chytil Frühwald. Po piatich minútach bola Trusova strela z uhla zblokovaná na bočnú sieť. V 85. minúte Goureho nepríjemnú strelu tečovanú defenzívou hostí nepustil brankár za svoj chrbát. O štyri minúty Andzouana nebezpečne vypálil k žrdi a Frühwald vyrazil zakončenie domáceho hráča. V nadstavenom čase Redzicovu strelu z priameho kopu vyrazil spod brvna ružomberský gólman. Aj štvrtý vzájomný tohtosezónny ligový súboj týchto dvoch súperov sa tak skončil deľbou bodov, keď sa k trom totožným výsledkom 1:1 pridala remíza 0:0.