15.10.2021

Preview: Po reprezentačnej prestávke cestujeme do Žiaru nad Hronom

V sobotu 16. októbra 2021 o 18:00 odohrá Ružomberok jedenáste kolo Fortuna ligy s domácim Pohroním. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom ružomberského A mužstva.

Ruža zvíťazila v posledných troch ligových dueloch pred reprezentačnou prestávkou, keď výhry nad Slovanom Bratislava 1:0 a Žilinou 2:0 potvrdila aj víťazstvom v liptovskom derby nad Tatranom Liptovský Mikuláš 4:1. Zápas s Liptovským Mikulášom bol pre nás špecifický a chalani boli dostatočne motivovaní na to, aby sme potvrdili tie dve víťazstvá. Boli sme miernym favoritom a potvrdili sme to. Tak som veľmi rád, že sa vysporiadali s tlakom a myslím, že s predvedenou hrou v druhom polčase môžu byť spokojní nielen v klube, ale aj ľudia, ktorí prišli na zápas a videli, že chalani hrali s energiou, emóciou, takže v druhom polčase tam boli veľmi dobré výkony,“ pochválil tréner svojich zverencov.

Mužstvo spod Čebraťa doteraz vybojovalo sedemnásť bodov a v ligovej tabuľke mu patrí priebežná tretia pozícia, pričom má o bod viac ako štvrté Michalovce a stráca dve víťazstvá na vedúce duo Slovan Bratislava a Spartak Trnava. Ako prebiehal tréningový proces počas reprezentačnej prestávky?Musím priznať, že sme mali dáke zdravotné problémy. Chlapci si doliečili zranenia a taktiež si poriešili školské povinnosti. Trénovanie sme si spríjemnili. Boli sme na haluškách a absolvovali sme túru na Žiarsku chatu. Takže prvý týždeň bol skôr regeneračný a v tomto druhom sme sa už pripravovali na súpera. Chlapci vyzerali v tom týždni veľmi dobre, takže si taktiež zaslúžia pochvalu,“ spokojne konštatoval Peter Struhár.

Viacerí hráči z kádra sa predstavili v reprezentačných výberoch. Ivan Krajčírik odchytal dve kvalifikačné stretnutia slovenskej „dvadsaťjednotky“, v ktorých futbalisti spod Tatier prehrali so Španielskom 2:3 a vyhrali nad Maltou 4:0. Mladíci Jakub Luka a Adrián Macejko boli súčasťou tímu SR “19“ na kvalitne obsadenom turnaji UEFA. Slovenský výber síce na úvod vysoko prehral s Nemeckom 1:6, no následne milo prekvapil výhrami nad Holandskom 2:1 a nad Portugalskom 1:0, vďaka čomu skončil na výbornom druhom mieste. Dokonca som aj osobne videl chytať Ivana. Boli sme sa na neho pozrieť v Nitre. Čo sa týka našich mladých reprezentantov Macejka s Lukom, musím ich pochváliť za to, že sa s veľmi ťažkými súpermi vôbec nestratili a musím povedať, že Luka bol osobnosťou mužstva v slovenskej devätnástke,“ povedal lodivod tímu z centra dolného Liptova.

Reprezentačný dres Severného Macedónska si obliekol Tihomir Kostadinov. Do víťazného súboja s Lichtenštajnskom nemohol zasiahnuť kvôli žltým kartám a odohral 77 minút v domácom kvalifikačnom súboji s Nemeckom. Severnému Macedónsku sa nepodarilo nadviazať na marcové šokujúce víťazstvo s týmto súperom. Tentokrát odolávalo vysoko favorizovanému Nemecku len v prvom polčase a napokon prehralo 0:4. Tím Nemecka bol výkonnostne úplne inde ako ostatné mužstvá v skupine, čo potvrdil aj v ďalších zápasoch. Videli sme modernu toho, ako by mal vyzerať futbal v nasadení, v rýchlosti s veľmi silnými individualitami a potom sa to premietlo aj do výsledku,“ zhodnotil Peter Struhár.

Cez víkend pokračuje Fortuna liga jedenástym kolom a jediným súperom, s ktorým Ruža ešte túto sezónu nehrala je Pohronie. Na jeho štadión zavíta v sobotu. Tím zo Žiaru nad Hronom získal päť bodov, nachádza sa na poslednej pozícii a na jedenáste Zlaté Moravce stráca jeden bod. Vo vedení klubu nastali zmeny a v realizačnom tíme prebral kormidlo po Štefanovi Zaťkovi nový tréner Pablo Villar. Zápasy v lige sú vyrovnané. Rozhodujú v nich detaily alebo zmeny koncentrácie jedného alebo druhého mužstva. Dosť často to ovplyvňuje zápasy. Celá liga je vyrovnaná, takže to, že sa im teraz nedarí neznamená, že sú zlé mužstvo. Majú v skladbe veľmi zaujímavých hráčov a myslím si, že ten podnet, čo sa týka vedenia a angažovanie nového trénera bude mať určite impulz pre mužstvo. Takže musíme si dávať pozor na toho súpera. Dúfam, že sme sa na nich dobre pripravili, aby sme tento zápas zvládli k našej spokojnosti,“ dodal šéf ružomberského realizačného tímu.

Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na VOYO a Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, Matej Šavol, Stanislav Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK