19.3.2023

Tomáš Bobček: „Hlavné je, že sme získali tri body“

Ruža v sobotnom domácom zápase vyhrala nad Zlatými Moravcami 2:0. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity autor úvodného presného zásahu Tomáš Bobček.

Ružomberský útočník bol blízko ku gólu už v úvode stretnutia, kedy jeho hlavičku vyrazil Patrik Lukáč a po následnom rohovom kope mohol otvoriť skóre hlavou aj Alexander Mojžiš, no Michal Pintér odkopol loptu z bránkovej čiary. Z hráčov hostí hrozil najmä aktívny Adam Brenkus. Desať minút po zmene strán otvoril skóre Tomáš Bobček. Videl som, že Suľovi trošku odskočila lopta, tak som si spravil predsúboj a z otočky som obalil na zadnú žrď. Som rád za ten gól. Čo sa týka môjho výkonu, necítil som sa až tak dobre, ale som rád, že som dal gól a hlavné je, že sme získali tri body,“ opísal ružomberský útočník svoj presný zásah.

Ofenzívny futbalista bol v úvodnom dejstve okrem už spomínanej hlavičky ešte v dvoch nádejných situáciach, kedy mal možnosť zakončovať. Neulakomil sa však na strelu a ešte hľadal prihrávkou Martina Chriena, nabiehajúceho do čistejšej palebnej pozície. Lenže v obidvoch prípadoch jeho úmysel prečítal obranca hostí. Po zmene strán to už zobral na seba a oplatilo sa. Snažím sa strieľať, keď som v šestnástke. Už v prvom polčase som mal dve šance. Tie päty som nemusel dávať, mohol som strieľať, ale nevadí. Prišla ďalšia a tú som už premenil,“ zamyslel sa Tomáš Bobček.

Hoci Ruža bola počas väčšiny duelu aktívnejším mužstvom, po otvorení skóre sa herný prejav smerom dopredu výrazne zlepšil. Prišli ďalšie šance. Gólmana Patrika Lukáča preverili zakončeniami spoza veľkého vápna Martin Boďa aj Kristóf Domonkos a súperov gólman musel čeliť aj hlavičkovým zakončeniam po štandardných situáciach. V 68. minúte Marek Zsigmund vyzval Štefana Gereca, ktorý uzavrel skóre na konečných 2:0. Pomohlo nám to. Ten gól oživil hru a myslím si, že aj Zlaté Moravce trošku otvorili. Tak sme boli radi, že potom prišiel aj druhý gól a ukľudnilo sa to,“ skonštatoval hráč obliekajúci dres s číslom deväť.

Na prihrávku od Mareka Zsigmunda pri druhom ružomberskom góle si nabiehal okrem Štefana Gereca aj Tomáš Bobček. Z tribúny nebolo celkom jasné, či úmyselne prenechal loptu svojmu spoluhráčovi alebo ju netrafil. Počas pozápasového rozhovoru sa mladý útočník na nič nehral a povedal ako to bolo. Nechcel som púšťať. Zluftoval som ju a Pišta bol za mnou, tak ju doklepol,“ priznal sa Tomáš Bobček.

V závere sa ešte hostia snažili zdramatizovať vývoj stretnutia, lenže Kenneth Ikugar z ťažkého uhla rozvlnil bočnú sieť, strelu Tomáša Ďubeka zblokoval Štefan Gerec a zakončenie Denisa Dugu nepustil za svoj chrbát Tomáš Frühwald. Ruža tak v nadstavbe vyhrala obidva doterajšie zápasy a s 36 bodmi jej patrí najvyššia možná siedma pozícia, pričom momentálne má deväťbodový náskok pred ôsmymi Michalovcami. Aké sú plány Liptákov do ďalších kôl? Budeme chcieť vyhrávať od zápasu k zápasu, keď sme v tej spodnej šestke a potvrdzovať to, že sme mali byť vyššie a vyhrávať každý zápas,“ odhodlane dodal ružomberský futbalista.