24.6.2015

Tomáš Ďubek sa definitívne vracia do Ružomberka

MFK Ružomberok získal do svojho tímu tri posily - stredopoliarov Tomáša Ďubeka a Michala Faška a brankára Matúša Macíka.

Tomáš Ďubek je späť


Dvadsaťosemročný stredopoliar Tomáš Ďubek, s ktorého doterajším zamestnávateľom, Slovanom Liberec sa MFK Ružomberok dohodol na prestupe už v prvý deň prípravy, podpísal s klubom spod Čebraťa zmluvu na dva roky.

Futbalista narodený 22. januára 1987 začínal s futbalom v rodnom Zvolene, odkiaľ v roku 2002 ešte ako mládežník prestúpil do Ružomberka. Počas svojho pôsobenia pod Čebraťom zažil majstrovské oslavy, dve kapitánske éry, v slovenskej najvyššej súťaži si pripísal viac ako dvesto ligových štartov a bol vyhlásený za najlepšieho hráča Corgoň ligy (dnešná Fortuna liga) 2012/13. V časoch, kedy obliekal ružomberský dres sa predstavil aj v najcennejšom drese výberov SR "19" a SR "21" a raz štartoval aj v seniorskom výbere. Pred začiatkom sezóny 2014/15 prestúpil do Slovana Liberec a dres českého tímu prvýkrát obliekol v zápase Európskej ligy, ktorý odohral Liberec v Košiciach. Po ročnom pôsobení v tíme aktuálneho víťaza Pohára FAČR sa Tomáš Ďubek vracia nazad do Ružomberka.


Michal Faško podpísal zmluvu na dva roky
Ďalším stredopoliarom, ktorý posilnil Ružomberok sa stal dvadsaťročný Michal Faško, ktorý s klubom podpísal zmluvu na dve sezóny.

Michal Faško hrával v mládeži za Čierny Balog a Podbrezovú, odkiaľ prestúpil do Banskej Bystrice, kde nastupoval za seniorské mužstvo. Perspektívny stredopoliar si v minulosti pripísal na svoje konto štarty v reprezentačných tímoch SR "17" a SR "19" a dnes je súčasťou tímu SR "21".

Matúš Macík podpísal ročnú zmluvu
Okrem dvoch stredopoliarov, podpísal zmluvu s naším klubom aj brankár Matúš Macík.
Gólman narodený 19. mája 1993 doteraz pôsobil v Liptovskom Mikuláši. S klubom MFK Ružomberok podpísal zmluvu na jeden rok.

Všetkým trom hráčom prajeme úspešné pôsobenie v našom klube!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK