13.6.2015

Hodnotenie sezóny - U13

Medzi kategórie, ktoré prežili úspešný ročník, rozhodne patrí aj tím U13. O zhodnotenie sezóny sme požiadali trénera tohto tímu, Ota Omastu.

Ružomberská ,,trinástka" nezačala sezónu práve najideálnejšie, no počas sezóny išla jej výkonnosť nahor. ,,Do sezóny sme vstúpili veľmi zle, ako po výsledkovej, tak aj po hernej stránke. No postupom času sa naša, hlavne herná stránka, začala zlepšovať a koncom prvej časti sezóny aj gradovala, keď sme vo veľmi kvalitných zápasoch porazili Žilinu a Duklu Banská Bystrica, ktorí boli našimi najväčšími súpermi v základnej časti. V nadstavbovej časti sme odohrali veľmi dobré zápasy s mužstvami východnej ligy. Ako jedinému mužstvu sa nám podarilo poraziť najkvalitnejšie mužstvo nadstavbovej časti 1. FC Tatran Prešov. Hráči tohto mužstva sami potvrdili, že to boli pre nich dva najlepšie zápasy sezóny,"zhodnotil uplynulý ročník hlavný lodivod mladších žiakov.


Konečné umiestnenie bolo sympatické. ,,V 1. LMŽ - stred sme sa umiestnili na prvom mieste a v 1. LMŽ - stred a východ na druhom mieste. Aj tieto umiestnenia hovoria samé za seba, že sme odviedli, celý kolektív, dobrú robotu a môžeme byť so sezónou spokojní. K spokojnosti nám prispelo aj druhé miesto na halových majstrovstvách Slovenska. Po hernej stránke sme spravili najväčší progres hlavne v prevedení dynamiky do hry. Ďalší progres nastal v zadných radoch, v defenzívnej činnosti, za čo hovorí aj najmenej inkasovaných gólov zo všetkých mužstiev 1. LMŽ - stred a východ," pochválil tréner svojich zverencov.

Šéf realizačného tímu kategórie U13 má jasno aj v tom, na čom budú musieť futbalisti v ďalšej sezóne popracovať, keď budú nastupovať vo výbere starších žiakov. ,,Našou najväčšou slabinou bola ofenzívna stránka, v ktorej sme sa počas celej sezóny trápili. Do budúcnosti bude treba hlavne zapracovať na tejto hernej stránke. Celkovo môžeme byť so sezónou spokojní. Dosiahli sme na méty, na ktoré sme aj mali. Ale tiež si myslím, že to nie je výkonnostný strop tohto mužstva a pri ďalšej dobrej práci s touto partiou sa môžeme dočkať omnoho lepších výsledkov. Chcel by som sa tomuto kolektívu poďakovať za reprezentáciu v tejto sezóne a popriať do budúcnosti veľa futbalových úspechov," zaželal hráčom na záver Oto Omasta.


Súťaž: Dôvera I. liga mladší žiaci stred (U13) / nadstavba stred + východ
Umiestnenie: 1. miesto v I. LMŽ - stred / 2. miesto v nadstavbovej časti

ZDIEĽAJ ČLÁNOK