13.6.2015

Hodnotenie sezóny - U12

Od prípraviek prechádzame v hodnotení sezóny k žiackym tímom. Na uplynulú sezónu sme sa pozreli s trénerom kategórie U12, Róbertom Hazuchom.

Náš najmladší žiacky výber pôsobí v I. lige mladších žiakov - stred a počas jarnej časti hrá nadstavbu, kde sa spája stred a východ. Za stred obsadili zverenci Róberta Hazuchu prvú priečku a v nadstavbe skončili tretí za Prešovom a Košicami. ,,V našej kategórii U12 hráme súčasne na dvoch ihriskách, kde sa góly spočítajú do jedného výsledku. Odohrali sme dvadsaťšesť zápasov, štyri razy sme prehrali, dva remizovali a dvadsať vyhrali. V nadstavbe sme skončili tretí, stratu na prvého sme mali tri body. Celkovo som bol spokojný, až na dva prehraté zápasy, ktoré sme mohli vyhrať," spomína si kormidelník tímu U12 na uplynulú sezónu.

Čo označuje tréner ako pozitívum a čo ako negatívum jeho tímu? ,,Chlapci pracovali na tréningoch zodpovedne, snažili sa a tréningová morálka bola dobrá. Najväčším nedostatkom nášho družstva bolo nepremieňanie čistých gólových šancí,"skonštatoval niekdajší hráč ružomberského A mužstva a ďalej pokračoval pohľadom na celkový herný prejav: ,,Z hľadiska defenzívy sme hrali dobre, dostali sme v nadstavbe 40 gólov, čo bolo najmenej zo všetkých. V ofenzíve sme dali 126 gólov a keby sme premenili aspoň polovicu čistých šancí, tak skončíme na prvom mieste."

Aké sú ciele mužstva do budúcej sezóny? ,,Cieľom nášho družstva bude naučiť chlapcov ovládať loptu hlavne v rýchlosti, zameriame sa na techniku jednotlivcov a v neposlednom rade aj premieňať gólové šance, pripravovať chlapcov na prechod do vyššej kategórie," pozrel sa do budúcnosti lodivod našej ,,dvanástky".


Súťaž:
Dôvera I. liga mladší žiaci stred (U12) / nadstavba stred + východ
Umiestnenie: 1. miesto v I. LMŽ - stred / 3. miesto v nadstavbovej časti

ZDIEĽAJ ČLÁNOK