31.3.2015

Andrej Lovás: ,,Rozdiel je v skúsenosti"

V sobotnej predohrávke 30. kola Fortuna ligy Ružomberok zvíťazil nad Košicami 1:0. Po zápase sme sa rozprávali so strelcom jediného gólu, Andrejom Lovásom.

Ružomberský futbalista sa presadil v dvanástej minúte stretnutia z prvej veľkej šance domáceho tímu. ,,Marek Sapara chcel dávať loptu na Pavla Masaryka, ale toho predbehol stopér tak nešťastne, že sa to odrazilo rovno ku mne. Ako som si spracoval loptu, zodvihol som hlavu a bol som sám pred brankárom, vystrelil som ľavačkou a chvalabohu to tam padlo," spomína si autor presného zásahu na rozhodujúci moment stretnutia.

V ďalšom priebehu zápasu sa už ani jednému tímu nepodarilo skórovať. Z pohľadu Ružomberka možno spomenúť strelu Tomáša Geráta letiacu nad bránu, nebezpečný center Mareka Saparu po priamom kope, pokus Mária Almaského z ťažkého uhla a následnú dorážku Pavla Masaryka. Na strane Košíc mal blízko k vyrovnaniu Ivan Ostojić, keď po rohu prestrelil bránu a Oumar Diaby z uhla minul vzdialenejšiu žrď. V druhom polčase išiel Ján Novák sám na bránu, ale netrafil priestor troch žrdí a v závere sa Milorad Nikolič predviedol pri hlavičke Petra Šinglára. ,,Ako sme dali gól, myslím, že sme prestali hrať. Chvalabohu Košice nevyužili šance čo mali a tak sme vyhrali,"skonštatoval futbalista nosiaci dres s číslom jedenásť.

Po úvodných piatich stretnutiach odohraných na domácej pôde, má Ruža jedenásť bodov za tri víťazstvá a dve remízy. Tieto výsledky vyšvihli Liptákov s 27 bodmi na priebežnú deviatu priečku, aj keď netreba zabúdať, že všetky tímy okrem Ružomberka a Košíc majú jedno meranie síl k dobru. V čom vidí Andrej Lovás najväčší rozdiel oproti jesennej časti? ,,V skúsenosti. Títo hráči čo prišli sú všetci natoľko skúsení, že myslím, že môžeme ísť v tabuľke ešte vyššie ako sme," zaželal si hráč, ktorý odohral jeseň na poste ľavého obrancu a v zime sa vrátil do útoku. V tom, či hrá na defenzívnom alebo ofenzívnom poste, nevidí podstatný rozdiel. ,,To je asi jedno. Mne stačí aby som hrával a aby som mal zápasovú prax. Čiže to je jedno, či hrám na ľavej obrane, v útoku alebo na ľavej zálohe."

V sobotu 4. apríla 2015 o 14:30 sa Ružomberčania prvýkrát v jarnej časti predstavia na pôde svojho súpera, keď budú bojovať o ďalšie body s aktuálne jedenástymi Zlatými Moravcami. ,,Budeme hrať von, ale konečne možno na dobrom teréne, čiže už to bude aj kombinačne lepšie a dúfame, že to bude zase s víťazným koncom," pozrel sa dopredu Andrej Lovás.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK