15.7.2015

Výsledky mládežníckych tímov

Ružomberské dorastenecké kategórie U19 a U17 sa počas minulého týždňa pod vedením nových trénerov, predstavili na medzinárodných turnajoch za riekou Moravou.

U19 sa zúčastnila na turnaji v Ostrave

Kategória U19, ktorú bude v nasledujúcej sezóne viesť Vladimír Helbich so svojím asistentom Tomášom Bartkom, strávila minulý víkend na turnaji v Ostrave, kde si zmerala svoje sily s Karvinou, Hradcom Králové, Baníkom Ostrava a Banskou Bystricou, pričom si pripísala jedno víťazstvo, jednu remízu a dve prehry. Starší dorastenci sa umiestnili na konečnej piatej priečke.

Zápasy našej U19:
MFK OKD Karviná - MFK Ružomberok 3:2 (1:0)
FC Hradec Králové - MFK Ružomberok 3:1 (2:1)
FC Baník Ostrava - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:2 (2:2)

Góly našej U19:
R. Kružliak, Kutlík - 2 góly
Omasta, Madleňák - 1 gól

Konečné 5. miesto

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U19): ,,Po letných zmenách v klube sme pricestovali do Ostravy s novo tvoriacim sa kádrom U19, na turnaji, aj vzhľadom na krátkosť prípravy, nemalo mužstvo veľké oči. Dôležitá konfrontácia s kvalitnými prvoligovými tímami z Moravy hráčov preverila v maximálnom hernom zaťažení po všetkých stránkach, vieme na čom pracovať v tréningovom procese, resp. ako budovať nový, silný celok. Vypichol by som duel proti Baníku Ostrava, v ktorom sa mužstvo po taktickej a hernej stránke priblížilo k tomu čo si predstavujeme a chceme stvoriť! Organizačne bol turnaj vedený na vysokej úrovni, pre nás kvalitný a poučný vstup do prípravy!"


U17 druhá na turnaji Opava Cup 2015

V sobotu 11. júla 2015 sa konal v Haji ve Slezku tradičný medzinárodný futbalový turnaj pre ročník U17 za účasti družstiev MFK Ružomberok, 1. KS Sleza Wroclaw, MFK Vítkovice a SFC Opava. Ružomberská ,,sedemnástka" sa pod vedením nových trénerov, Petra Penova a Petra Tomka, po dvoch víťazstvách a jednej prehre umiestnila na striebornej priečke.

Zápasy na turnaji:
SFC Opava - MFK Vítkovice 0:0 na 11m 2:1
MFK Vítkovice - MFK Ružomberok 0:1
MFK Ružomberok -1. KS Sleza Wroclaw 5:0
1. KS Sleza Wroclaw - SFC Opava 1:3
SFC Opava - MFK Ružomberok 2:0
1. KS Sleza Wroclaw - MFK Vítkovice 2:2 na 11m 3:2

MFK Ružomberok U17: Jakub Červeň, Marián Badár, Tomáš Furjel, Ľuboš Pisarčík, Ivan Zemančík, Michal Vrábeľ, Samuel Popelka, Pavel Štefka, Marek Machaj, Erik Vanka, Richard Daniel, Dušan Kardoš, Jozef Rapoš, Filip Dzuriak, Matúš Kmeť, Alex Holub, Róbert Foťko, Anton Maťovčík

Konečné poradie:
1. SFC Opava
2. MFK Ružomberok
3. 1. KS Sleza Wroclaw
4. MFK Vítkovice

Peter Penov (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Naši chlapci sa na začiatok letnej prípravy po dvoch dňoch tréningov predstavili v dobrej konkurencii družstiev na kvalitnom turnaji. Pre nových trénerov to bola možnosť lepšie spoznať svojich zverencov.V prvom zápase sme boli jasne dominantným tímom a súpera z Poľska sme mohli zdolať aj výraznejším rozdielom.V druhom stretnutí sme predviedli viacero pekných akcií ale súperovi(Vítkoviciam) sme strelili len jeden gól.V poslednom našom zápase, v ktorom sa hralo o celkové víťazstvo na turnaji, sme s domácou Opavou prehrali 0:2, na dobre fyzicky vybaveného súpera sme už so silami nestačili.Viacerí naši hráči zaujali dobrými výkonmi a Matúš Kmeť bol vyhodnotený ako najlepší hráč turnaja."


Foto: P. Graf (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK