17.7.2015

Preview: Ruža zajtra odštartuje nový ročník Fortuna ligy

V sobotu 18. júla 2015 o 19:00 vstúpi Ružomberok do nového ročníka Fortuna ligy stretnutím so Skalicou, ktoré sa odohrá v NTC Poprad. Pred zápasom sme sa rozprávali s hlavným trénerom A mužstva, Ivanom Galádom.

Tím spod Čebraťa odohral počas prípravy sedem stretnutí, pričom dvakrát zvíťazil, dvakrát remizoval a trikrát prehral. Na prípravu zrejme nebudú v dobrom spomínať Štefan Senecký a Ivan Kotora. Obom futbalistom na jar výrazne prekazil plány nepriaznivý zdravotný stav a počas priateľských stretnutí pred novou sezónou utrpeli ďalšie nepríjemné zranenia.

V generálke na ligu Ružomberok v Poľsku zvíťazil nad účastníkom tamojšej najvyššej súťaže TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1. V prvom polčase tohto stretnutia hrali Liptáci na dvoch útočníkov – Pavla Masaryka a Martina Jakubka. Ako bol s touto formáciou spokojný hlavný tréner? Jakubko bol chorý, netrénoval, ale verím, že ho do zápasu dáme do optimálnej športovej formy a že aj tento variant použijeme počas niektorých zápasov v sezóne,“ skonštatoval lodivod tímu spod Čebraťa.

Po príprave Ruža vstúpi do svojej devätnástej sezóny v najvyššej súťaži. Súperom Liptákov bude Skalica, ktorá ako nováčik v minulom ročníku do posledného kola bojovala v DOXXbet lige o prvenstvo s Michalovcami a po domácej prehre s tímom zo Zemplína, ukončila sezónu na druhej priečke. Aj toto umiestnenie sa však po tom, čo Košiciam nebola udelená licencia, ukázalo ako postupové. Záhoráci pred svojím prvým vystúpením vo Fortuna lige získali niekoľko známych tvárí. Trénera Štefana Horného nahradil bývalý kormidelník Ružomberka, Aleš Křeček. Medzi posily tímu patrí napríklad niekdajší strážca ružomberskej svätyne Ľuboš Hajdúch a aj skúsený útočník Ivan Lietava v minulosti obliekajúci dres Žiliny, Trnavy aj Trenčína. Keďže na hlavnom ihrisku ružomberského štadióna prebiehajú záverečné práce, stretnutie sa odohrá v NTC Poprad. „Bude to veľmi dôležitý zápas, veľmi dôležitý vstup. Myslím si, že Skalica veľmi dobre posilnila, je to nováčik, ambiciózny tím a ja verím, že naše schopnosti budú postačovať na to, aby sme porazili súpera,“ zaželal si Ivan Galád.

Chýbajú: Štefan Senecký, Ivan Kotora (dlhodobé zranenia)

MFK Ružomberok organizuje na súboj do Popradu autobusový výjazd, viac informácií nájdete tu!

Zápas sledujeme naživo!

ZDIEĽAJ ČLÁNOK