27.7.2015

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrala U19 prípravný zápas, naše futbalistky sa predstavili na turnaji a U14 sa zúčastnila turnaja a aj dvoch prípravných zápasov.

U19 si zmerala sily s rovesníkmi z Malajzie

Kategória U19 (na foto) odohrala vo štvrtok 23. júla 2015 v Zlatých Moravciach prípravný zápas s malajzijským reprezentačným výberom do devätnásť rokov, ktorému podľahla 1:5.

Malajzia U19 - MFK Ružomberok U19 5:1 (1:1)
Gól RK:
Bartoš

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U19): ,,V medzinárodnej konfrontácii sme odohrali kvalitný prvý polčas, pri nerozhodnom výsledku 1:1 a obojstranne vyrovnanej hre. V druhom polčase spravilo mužstvo veľké individuálne chyby, ktoré kvalitný, dobre organizovaný súper efektívne využil a zaslúžene zvíťazil vysokým gólovým rozdielom. Pre náš tím poučný duel, Malajzia nám ukázala moderný trend futbalu, postavený na pohybovej rýchlosti jednotlivcov a technickej vyspelosti pri práci s loptou!"

Turnaj a prípravné zápasy tímu U14

Starší žiaci z kategórie U14 sa počas minulého týždňa zúčastnili na turnaji, kde po dvoch víťazstvách a jednej prehre obsadili druhú priečku, za najlepšieho hráča bol vyhlásený náš futbalista Tomáš Kubík. Okrem účasti na turnaji, odohrala druhá najstaršia žiacka kategória aj dva prípravné zápasy, keď si vo štvrtok 23. júla 2015 v Korni zmerala sily so Slovanom Bratislava a o deň neskôr v Bešeňovej s Jupie Podlavice. 

Zápasy našej U14 na turnaji:

MFK Ružomberok - Výber SsFZ 1:2
Gól RK:
Veselovský 

MFK Ružomberok - Zdroj Jastrzebie 4:2
Góly RK:
Kubík 2, Matoš, Rumanský

MFK Ružomberok - FK Poprad 7:0
Góly:
Rumanský 2, Veselovský 2, Kubík, Matoš, Maslo

Konečné poradie:

1. Výber SsFZ
2. MFK Ružomberok
3. Zdroj Jastrzebie
4. FK Poprad

Prípravné zápasy našej U14:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0

MFK Ružomberok - Jupie Podlavice 4:3
Góly RK:
Čieško, Lucky, Bradiak, Káčer

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U14): ,,Absolvovali sme veľmi náročný týždeň, kde sa hráči otestovali po technickej, kondičnej a hlavne morálno-vôľovej stránke. Odohrali sme päť náročných zápasov v ťažkých klimatických podmienkach. Niektorí hráči nás príjemne potešili, ale viacerí sa musia vo všetkých atribútoch zlepšovať. Hlavne dynamika hry a útočná fáza nám robia problém. Teší ma, že celé družstvo poctivo trénuje a má snahu sa zlepšovať, čo je základ pre ich postupné napredovanie a zlepšovanie sa."

Žiačky a juniorky sa zúčastnili na turnaji v Prosieku

Ružomberské žiačky a juniorky sa zúčastnili na turnaji v Prosieku kde po dvoch remízach a rovnakom počte prehier obsadili posledné miesto. Najlepšou strelkyňou turnaja sa stala s tromi presnými zásahmi naša hráčka Natália Lovichová.

Zápasy našich futbalistiek:

MFK Ružomberok - ŠKF VIX Žilina 2:2
MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2
MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 0:0
MFK Ružomberok - FK Spišská Nová Ves 1:3

Góly RK: Lovichová 3, Petercová

Konečné poradie:

Poradie    Tímy Zápasy    Výhry    Remízy    Prehry    Skóre    Body
1.MFK Tatran Liptovský Mikuláš    42203:18
2.FK Spišská Nová Ves41303:16
3.ŠKF VIX Žilina41303:26
4.FC Spartak Trnava40220:22
5.MFK Ružomberok40224:72


Peter Dubovec
(tréner žiačok a junioriek MFK Ružomberok): ,,K dispozícii som mal osem junioriek a osem žiačok, preto sme šli hlavne po skúsenosti. Mal som obavy z fyzickej hry žien a z ofsajdového systému, ktorý sme ešte nikdy nehrali a netrénovali. Smerom dopredu to však bolo nad očakávanie výborné, keď sme sa do ofsajdu dostali len jediný raz. V obrane to bolo horšie. Hrubé individuálne chyby, hlavne na krajoch obrany, oveľa skúsenejšie ženy dokonale využili. Hneď v prvom zápase sme začali odvážne a proti prvoligovej Žiline sme dvakrát dotiahli nepriaznivý vývoj. Snažili sme sa hrať kombinačne aj rozumne. Ako už tradične, druhý zápas sa baby chceli presadzovať individuálne a proti ženám to bolo veľmi naivné. Turnaj bol herne vyrovnaný a tabuľkové štatistiky sú veľmi zaujímavé. My sme nastrieľali najviac gólov, ale rovnako sme najviac inkasovali. Dominovali sme po kondičnej stránke, za čo vďačíme najmä našej kondičnej trénerke." 

ZDIEĽAJ ČLÁNOK