18.8.2015

Preview: V popradskej dohrávke privítame Trnavu

V stredu 19. augusta 2015 o 19:00, odohrá Ružomberok v Poprade dohrávku 3. kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s asistentom trénera ružomberského A mužstva, Jánom Bírešom.

.Ruža sa v poslednom ligovom súboji predstavila v Poprade, kde v zaujímavom stretnutí remizovala 2:2. „Myslím si, že to bolo naozaj kvalitné stretnutie z obidvoch strán. Výsledok je vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivý, len opäť škoda, dvakrát sme vyhrávali a už potrebujeme doviesť zápas do víťazného konca,“ spomína si na stretnutie Ján Bíreš. Okrem toho, že Liptáci štvrtýkrát v rade nedoviedli sľubne rozbehnutý zápas k zisku troch bodov, mrzí aj vylúčenie Antonína Rosu z nadstaveného času minulého stretnutia. „K červenej karte Rosu. Trošku zvláštne, lebo bola tam situácia, keď Jelić vlastne zasiahol rozhodcu, Rosa tam bol, ale podľa videa bolo vidieť, že neurobil žiadnu aktivitu smerom k hráčovi. Rozhodca si ho zavolal, dal mu druhú žltú kartu. Určite bude v zápase proti Trnave chýbať.“

Tím spod Čebraťa po tomto výsledku získal svoj druhý bod v aktuálnom ročníku a po piatich kolách Fortuna ligy sa nachádza na 11. priečke s náskokom jedného bodu pred poslednými Zlatými Moravcami, s rovnako veľkou stratou pred 10. Michalovcami a so stratou dvoch bodov pred aktuálnym súperom z Trnavy. Ružomberok a Trnava sa v stredu pobijú o body z dohrávky tretieho kola. Stretnutie sa malo pôvodne odohrať na začiatku augusta, ale bolo preložené z dôvodu zdravotných problémov hráčov z „Malého Ríma“. Ako vníma asistent trénera nahustený program spôsobený dohrávkou tretieho kola? „Hráči majú radi, keď sa striedajú zápasy v rýchlejšom slede a menej sa trénuje. Situácia sa vyvinula tak, ako sa vyvinula, že Trnava využila možnosť odložiť si zápas. Neporušila žiadne normy, takže ÚLK im to schválila a musíme len akceptovať náhradný termín, ktorý dali na stredu,“ vyjadril sa Ján Bíreš.

Spartak Trnava sa v tabuľke slovenskej najvyššej súťaže nachádza so štyrmi bodmi na priebežnej 9. priečke. Klub s bohatou históriou štartoval aj v tohtoročnej edícii Európskej ligy, kde prešiel cez Olimpic Sarajevo a FC Linfield do tretieho predkola, no tam v boji o play off nestačil na favorizovaný PAOK Solún a po prehre von 0:1 a remíze v Zlatých Moravciach 1:1, sa musel rozlúčiť s pohárovou Európou. Do gréckeho tímu navyše prestúpil Erik Sabo. V minulom ročníku Ružomberok v Trnave dvakrát prehral (0:2 a 1:2) a doma remizoval 0:0. Na týchto výsledkoch sa do veľkej miery podieľali Ján Vlasko a už spomínaný Erik Sabo, ktorí už neobliekajú červeno-čierny dres. O tom, že Trnava má naďalej svoju silu napovedá aj posledný ligový zápas v Skalici. V ňom Spartak prehrával v šiestej minúte už 0:2, no ešte behom prvého polčasu otočil výsledok na konečných 3:2. Dosť ťažký súper, snaží sa hrať agresívny, dravý futbal. Majú dosť veľkú obmenu kádra a veľa hráčov po zranení. Uvidíme, ako nastúpia, ale určite to nebude ľahký zápas,“ povedal na adresu súpera člen ružomberského realizačného tímu.

Ktorí hráči, okrem dlhodobo zraneného brankára Štefana Seneckého, nebudú v stredu k dispozícii? „Jednoznačne Juraj Vavrík a Antonín Rosa pre červenú kartu,“ oznámil Ján Bíreš a ďalej vysvetlil aj dôvod, prečo v zostave tímu spod Čebraťa absentuje mladý stredopoliar Tomáš Gerát, nad ktorým visí otáznik aj pred zajtrajším duelom: „Tomáš Gerát je v individuálnom programe, má natiahnuté väzy. Už je v nasadení, ale nechceme urýchliť jeho pôsobenie v mužstve, aby mal zápasovú záťaž. Uvidíme, už by sa mal zapojiť do tréningového procesu s mužstvom.“

MFK Ružomberok organizuje na súboj do Popradu autobusový výjazd, viac informácií nájdete tu!

Zápas sledujeme naživo!

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK