22.8.2015

Preview: Ruža sa postaví do cesty zatiaľ stopercent- nému Trenčínu

V nedeľu 23. augusta 2015 o 16:30, odohrá Ružomberok pred televíznymi kamerami RTVS, zápas 6. kola Fortuna ligy s domácim Trenčínom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s asistentom trénera Jánom Bírešom.

Ruža odohrala v stredu dohrávku tretieho kola najvyššej súťaže so Spartakom Trnava. Ani do tretice sa v Poprade netešila z plného bodového zisku a po remíze 0:0 patrí Liptákom 10. priečka. Tím spod Čebraťa má rovnaký bodový zisk ako 11. Michalovce a dva body stráca na 9. Trnavu a 8. Podbrezovú. Železiari však majú ešte stále k dobru stretnutie so Žilinou. Ako hodnotí stredajšiu bezgólovú dohrávku asistent trénera? „Zápas sa skončil bez gólov, čo nebolo dobré pre početnú divácku kulisu. Z nášho pohľadu sme tiež nespokojní, lebo v tomto zápase sme veľmi chceli zvíťaziť,“ spomína si na zápas Ján Bíreš.

V nedeľu čaká na Ružomberok veľmi ťažký súper. Liptáci sa v Trenčíne postavia do cesty úradujúcemu majstrovi. Pre tím spod hradu Matúša Čáka to bude z dôvodu rekonštrukcie hlavného ihriska prvý domáci zápas v ročníku. Tak, ako som povedal pred Žilinou, že Žilina s Trenčínom patria jednoznačne k najlepším mužstvám na Slovensku, ktoré majú svoj herný štýl, kvalitu. Hrali päť zápasov na súperovom ihrisku, nedostali ešte gól, čo samé o sebe svedčí o ich kvalite a v každom zápase zvíťazili. Otvárajú svoju novú umelú trávu, pred vlastným publikom sa určite budú chcieť ukázať a nebude to ľahký zápas,“ vyslovil svoju prognózu člen ružomberského realizačného tímu.

Ružomberok po piatich kolách stále čaká na prvé víťazstvo v novej sezóne. Naopak, ako už bolo spomenuté, Trenčín má zatiaľ stopercentnú bilanciu. Nestratil ani bod a dokonca ani raz neinkasoval. Úradujúcemu majstrovi preto s pätnástimi bodmi patrí priebežná prvá priečka so šesťbodovým náskokom pred 2. Myjavou. Pred tímom z centra Dolného Liptova preto stojí neľahká úloha, ale aj motivácia navyše. „Každé mužstvo keď hrá proti niekomu, kto má dlhšiu šnúru v niečom, tak chce tú šnúru prekaziť. My sa v prvom rade chceme zamerať na svoj výkon a na svoj prejav. Keď chceme byť úspešní, musíme určite streliť gól,“ vysvetlil Ján Bíreš.

Do stretnutia nebude môcť zasiahnuť dlhodobo zranený Štefan Senecký ani Juraj Vavrík. Otázny naďalej zostáva štart Tomáša Geráta.

Zápas sledujeme naživo!

Foto: J. Maliňák

ZDIEĽAJ ČLÁNOK