4.9.2015

Hráč mesiaca Fortuna ligy: O vaše hlasy sa uchádza aj Darko Tofiloski

Vo štvrtok 3. septembra 2015 odštartovalo historicky prvé hlasovanie fanúšikov v ankete o Hráča mesiaca Fortuna ligy, na ktorej sa podieľajú ŠPORT.SK, Únia ligových klubov (ÚLK) a UFA Sports. Anketa sľubuje skĺbenie indexu kvality, názoru fanúšikov a odbornej poroty.

Hoci sa sezóna začala už v júli, dve stretnutia v tomto mesiaci boli preložené a preto sa tvorcovia tohto nového projektu rozhodli spojiť júlové a augustové hodnotenie.

Výber najlepšieho hráča za daný mesiac sa skladá z týchto bodov:

1. Na základe indexu kvality v jednotlivých kolách daného mesiaca sa určia hráči na jednotlivých postoch, ktorí majú najvyššie hodnotenie. Títo štyria futbalisti (brankár, obranca, stredopoliar a útočník) priamo postupujú pred odbornú porotu určujúcu konečné prvenstvo. V tomto mesiaci majú istotu priameho postupu brankár Igor Šemrinec (AS Trenčín), obranca Milan Škriniar (MŠK Žilina), stredopoliar Viktor Pečovský (MŠK Žilina) a útočník Michal Hamuľák (MFK Zemplín Michalovce).

2. Následne prichádzajú na rad fanúšikovia. Priaznivci klubov slovenskej najvyššej súťaže budú mať šancu prostredníctvom hlasovania na webstránke ŠPORT.SK posunúť pred odbornú porotu ďalších dvoch hráčov, ktorých index tesne zaostáva za automaticky postupujúcou štvoricou. Ide o futbalistov v rozostavení 1 – 4 – 4 – 2, čiže brankára (podľa indexu druhého najlepšieho), štyroch obrancov, štyroch stredopoliarov a dvoch útočníkov.

3. Po tom, ako sa na základe hlasovania fanúšikov rozšíri počet hráčov na šesť, dostane slovo člen Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Milan Lešický. Známy futbalový odborník bude mať možnosť udeliť divokú kartu ďalším dvom futbalistom. Tí môžu, aj nemusia pozostávať z dole uvedenej jedenástky. Milan Lešický má svoje kompetencie obmedzené len maximálnym počtom hráčov a preto je na ňom, či dá šancu ďalším dvom, jednému alebo k šiestim vybraným futbalistom neurčí nikoho.

4. Na finálnom zozname bude 6 – 8 kandidátov a o celkovom víťazovi za daný mesiac rozhodne odborná porota Fortuna ligy, tvorená zástupcami každej hernej formácie. Členmi poroty sú – bývalý brankár a extréner ružomberského “B“ tímu Ladislav Molnár, obranca Vladimír Kinder, stredopoliar Samuel Slovák a donedávna najlepší ligový strelec Róbert Semeník. Porotu ďalej tvorí prezident ÚLK Ivan Kozák, asistent trénera A mužstva reprezentácie Slovenska a ideový tvorca Indexu kvality Štefan Tarkovič a posledný hlasovací lístok má k dispozícii redakcia ŠPORT.SK. Každý z porotcov bude môcť vybrať troch hráčov a udeliť im 5, 3 a 1 bod. Na základe sčítania bodov spoznáme Hráča mesiaca Fortuna ligy.

Momentálne sa anketa nachádza v druhom bode, čiže na rad prichádzate vy, fanúšikovia a máte možnosť hlasovať za jedného z týchto hráčov. Najlepší dvaja postupujú pred porotu a majú šancu stať sa Hráčom mesiaca. O vaše hlasy sa uchádza aj náš brankár Darko Tofiloski.

Nominácia:

Brankár: DARKO TOFILOSKI (MFK RUŽOMBEROK)

Obrancovia: Marques de Souza (FC ViOn Zlaté Moravce), Milan Rundič (AS Trenčín), Ľuboš Kupčík (FO ŽP Šport Podbrezová), Jiří Pimpara (FO ŽP Šport Podbrezová)

Stredopoliari: Ryan Koolwijk (AS Trenčín), Adrián Čermák (MFK Skalica), Tomáš Kóňa (Spartak Myjava), Mirzad Mehanovič (FO ŽP Šport Podbrezová)

Útočníci: Ákos Szarka (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Róbert Vittek (ŠK Slovan Bratislava)

Hlasovať za vášho favorita môžete TU! Možnosť zasiahnuť do výberu kandidátov máte do konca prebiehajúceho týždňa.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK